جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب

جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آزادی، #استانبول، #اصفهان، #التهاب، #ایران، #بازار، #بازار_بزرگ، #بازار_بزرگ_تهران، #تاریخ، #تبریز، #تسنیم، #تهران، #تومان، #توپخانه، #جواهرات، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #دلار، #سبزه، #سبزه_میدان، #سکه_بهار_آزادی، #سکه_تمام، #شبکه‌های_اجتماعی، #طلا، #فردوسی، #قزوین، #لباس_شخصی، #مرداد، #مرز، #مشهد، #میدان، #کرج، #یورو

بوسیله Massoud Salari
• به روز شده در: ۳۰/۰۷/۲۰۱۸
رسانه‌های ایران از ایجاد فضای امنیتی در بازار ارز تهران در خیابان فردوسی و خیابان‌های اطراف آن خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه ۸ مرداد نوشت: « بعد از تشدید التهاب در بازار ارز و سکه و ثبت رکوردهای عجیب و نجومی در این بازار ، بار دیگر ماموران لباس شخصی به جمع دلال‌ها رفته‌اند. »
به گزارش تسنیم مأموران نیروی انتظامی با لباس شخصی به بازار سبزه میدان رفته و اجازه کوچکترین حرکتی به دلال‌های سکه نمی‌دهند. فعالان بازار می‌گویند هم اکنون هیچ قیمتی در بازار ارز و سکه وجود ندارد چون حتی اجازه صحبت کردن به دلال‌ها داده نمی‌شود.
برخی از افراد از دستگیری حدود ۲۰ دلال ارزی در حاشیه خیابان فردوسی خبر می‌دهند. گفته می‌شود ماموران با لباس شخصی در خیابان فردوسی و بازار سبزه میدان درحال شناسایی دلال‌ها هستند و کوچک‌ترین تحرک دلال‌ها موجب دستگیری‌شان می‌شود.
برخی گزارش‌ها حاکی از حضور پرشمار مأموران امنیتی در میدان توپخانه ، چهارراه استانبول و بازار بزرگ تهران است.
ربع سکه رکورد زد
همزمان با تشدید التهاب در بازار طلا و ارز ، قیمت ربع سکه بهار آزادی برای اولین بار در تاریخ از یک میلیون تومان هم عبور کرد. امروز در بازار آزاد سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل ۴ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان و سکه تمام ‌بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان معامله شد.
بازار طلا و ارز چند هفته‌ای است که هر روز با یک قیمت جدید مواجه می‌شود. سکه به تازگی پیشتاز افزایش قیمت شده و به سایر بازارها از جمله ارز جهت می‌دهد. افزایش قیمت سکه ، افزایش قابل توجه دلار و یورو و سایر ارزهای معتبر را نیز به همراه داشته است. قیمت دلار روز یکشنبه از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت.
فراخوان اعتصاب در تهران و شهرستان‌ها
جو امنیتی و ملتهب در بازار ارز تهران در حالی گزارش می‌شود که از چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی فراخوانی برای آغاز اعتصاب در بازار تهران در روز دوشنبه همرسان شده بود.
در روزهای یکشنبه و دوشنبه اخباری مبنی بر اعتصاب بازاریان در برخی شهرستان‌ها منتشر شده و در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از مغازه‌های بسته در بازار طلا و جواهرات تبریز ، بازار ابزار و ماشین‌آلات اصفهان و فروشگاه‌های خیابان قزوین در کرج در این دور روز همرسان می‌شود.
در یکی از ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده ، گروهی از بازاریان مشهد دیده می‌شوند که با بستن مغازه‌های خود تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.
اخبار و گزارش‌های مربوط به اعتصاب در رسانه‌های رسمی ایران بازتاب ندارد. به همین ترتیب به جز تصاویر و اخبار تأئید نشده ، در رسانه‌های ایران در مورد اعتصاب بازاریان و نیز دور دوم اعتصاب کامیونداران که از اول مرداد ماه آغاز شده مطلبی به چشم نمی‌خورد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

قیمت یورو از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ اقتصاد
روند صعودی قیمت سکه، طلا و ارز در ایران همچنان ادامه دارد تا جائیکه قیمت سکه بهار آزادی روز دوشنبه در بازار به بالاتر از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسی...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»


EOF