قاضی استرالیایی:‌ سهل انگاری مقامات اردوگاه عامل مرگ پناهجوی ایرانی است

قاضی استرالیایی:‌ سهل انگاری مقامات اردوگاه عامل مرگ پناهجوی ایرانی است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آلمان، #آلمان_نازی، #استرالیا، #استرالیایی، #افغان، #ایرانی، #بومی، #حقوق_بشر، #دولت، #دیدبان_حقوق_بشر، #دیوان، #نازی، #پاپوا، #پناهجویان، #گینه

به گقته دیوان عالی استرالیا مرگ یک پناهجوی ایرانی در اردوگاه پناهجویان پاپوا گینه نو ناگزیر نبوده است و دولت استرالیا توان نجات این پناهجو از مرگ را داشته است.
استرالیا بارها بدلیل عدم احترام به حقوق پناهجویان از سوی سازمان های مدافع حقوق پناهجویان و سازمان های حقوق بشری محکوم شده است. پناهجویانی که اغلب از سوی دولت به پاپوا گینه نو تبعید می شوند. اردوگاه پناهجویان مانوس در پاپوا گینه نو سخت ترین شرایط را برای پناهجویان رقم زده است.
حمید خزایی ۲۴ ساله یکی از پناهجویانی بود که در این اردوگاه ها در سال ۲۰۱۴ جان خود را از دست داد. او بدلیل عفونت در پاهایش جان باخت. مرگی که بسیاری از سازمان های حقوق بشری با شکنجه یهودیان در اردوگاه های آلمان نازی آنرا مقایسه کرده اند.

جال پس از ۴ سال تری رایان ، ‌ قاضی دیوان عالی استرالیا دوشنبه اعلام کرده است که « مرگ این ایرانی نتیجه سهل انگاری های مداوم مقامات اردوگاه پناهجویان بوده است. »
به گفته این قاضی بی تردید امکان زنده ماندن حمید خزایی وجود داشته و تنها چشم پوشی مقامات اردوگاه و سیاستمداران در قدرت آن زمان عامل مرگ این پناهجوی ایرانی است. به گفته رایان ایجاد شرایط مناسب بهداشت و سلامتی می توانست جان این پناهجو را نجات دهد.

سازمان دیدبان حقوق بشر هم بارها اعلام کرده است که شرایط زندگی پناهجویان در جزیر مانوس در پاپوا گینه نو کاملا غیرانسانی و فاجعه بار است. اردوگاه مانوس پس از شکایت های متعدد سازمان های حقوق بشری در سال ۲۰۱۷ تعطیل شد. ۶۰۰
پناهجوی این مرکز به سه اردوگاه دیگر که آنها هم به گفته سازمان دیدبان حقوق بشر در زمره غیرانسانی ترین اردوگاه های پناهجویان در جهان هستند.
در میان پناهجویان مانوس افرادی از ملیت های مختلف از جمله ایرانی و افغان دیده می شوند. در ژوئیه ۲۰۱۳ ، پلیس محلی پاپوآ به همراهی تعدادی افراد بومی به بازداشتگاه حمله برد و تعدادی از پناهجویان را در درگیری مجروح ساخت. رضا براتی ، پناهجوی ۲۳ ساله ایرانی در این حمله جان خود را از دست داد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

استرالیا: فعالیت دفتر بازرگانی در تهران از سر گرفته می‌شود...
porcesh.ir ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ اقتصاد
پرسش:دولت فدرال استرالیا می‌گوید دفتر بازرگانی خود در ایران را بازگشایی می‌کند. هیئتی به سرپرستی وزیر بازرگانی و سرمایه‌گذاری آن کشور نیز قرار است به...ادامه مطلب»


EOF