بازداشت معاون ارزی بانک مرکزی؛ ۲۰ نماینده خواهان ممنوع الخروجی سیف شدند

بازداشت معاون ارزی بانک مرکزی؛ ۲۰ نماینده خواهان ممنوع الخروجی سیف شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #استرالیا، #الله، #امور_خارجه، #ایران، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #خبر، #صادق_لاریجانی، #عباس_عراقچی، #قوه_قضائیه، #مجلس، #مرداد، #مردم، #نجف، #نجف_آباد، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #وزارت_امور_خارجه

در حال که غلامحسن محسنی اژه‌ای ، سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری معاون ارزی بانک مرکزی خبر داده است یکی از نمایندگان مجلس ایران می گوید تعدادی از اعضای مجلس از رئیس قوه قضائیه خواسته اند که ولی الله سیف ، رئیس کل سابق بانک مرکزی ممنوع الخروج شود.
آقای اژه‌ای روز یکشنبه ۱۴ مرداد با اعلام این خبر افزود: « امروز چند نفر از جمله معاون ارزی بانک مرکزی ، شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند ، یکی از کارمندان یکی از معاونین رییس جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند ، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند. »
آقای اژه‌ای توضیحات بیشتری از جزئیات این دستگیری ارائه نکرده است.
رسانه‌ها در ایران روز شنبه ۱۳ مرداد خبر داده بودند که احمد عراقچی از سمت معاونت ارزی بانک مرکزی برکنار شده است اما ساعتی بعد « منبعی آگاه » در بانک مرکزی این خبر را تکذیب کرد. این خبر تنها چند روز پس از تغییر رئیس بانک مرکزی ایران منتشر شده بود.
آقای عراقچی ، برادرزاده عباس عراقچی ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای است.
از سوی دیگر یکی از نمایندگان مجلس ایران از نامه ۲۰ نماینده به صادق لاریجانی ، رئیس قوه قضائیه درباره لزوم ممنوع الخروجی ولی الله سیف ، رئیس کل سابق بانک مرکزی خبر داد. ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد اظهار داشت: « به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان نامه‌ای را به رئیس قوه قضاییه نوشته ایم و درخواست کرده ایم مسئولانی که فرزندان آن‌ها بیرون از کشور یا دوتابعیتی هستند و خودشان هم در مظان اتهام قرار دارند ، فعلا ممنوع‌الخروج شوند تا به وضعیتشان رسیدگی شود. »
وی افزود: « در همین نامه تقاضا کرده ایم که از جمله برای آقای سیف این ممنوع‌الخروجی در نظر گرفته شود تا به وضعیتش رسیدگی شود. با توجه به اینکه خانواده وی در استرالیا به سر می‌برد ، بنابراین در رابطه با وی نیز این درخواست ممنوع الخروجی را مطرح کرده ایم تا به عملکردش رسیدگی قضایی شود. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF