بازار ثانویه ارز در انحصار دولتی‌ها و خصولتی‌ها بازیگران اصلی بازار ثانویه کیستند؟

بازار ثانویه ارز در انحصار دولتی‌ها و خصولتی‌ها بازیگران اصلی بازار ثانویه کیستند؟ ...
fartaknews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#ایران، #بازار، #تومان، #دولت، #غیرمستقیم، #فروردین، #واردات، #وارداتی، #پتروشیمی، #چین

نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین درباره تاثیر بسته جدید ارزی بر حوزه واردات کشور عنوان کرد: 80 درصد عرضه‌کنندگان ارز در بازار ثانویه دولتی‌ها و خصولتی‌ها هستند ، همین انحصار دولتی‌ها و خصولتی‌ها در بازار ثانویه ارز در نهایت منجر به برهم خوردن نظم وارداتی می‌شود.
به گزارش فرتاک نیوز ،
نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین درباره تاثیر بسته جدید ارزی بر واردات گفت: این بسته جدید اقتصادی می تواند گره‌گشای برخی مشکلات باشد. در فروردین ماه سال جاری دولت نرخ ارز دولتی را چهار هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد ، در حالی که فعالان اقتصادی درباه این نوع نرخ‌گذاری‌ها انتقادشان را مطرح کردند.
مجیدرضا حریری افزود: اعمال سیاست‌های جدید ارزی یک گام رو به جلوست؛ چرا که واگذاری ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی و اجرای این برنامه دولت به نوعی رانت و فساد را به همراه دارد. بنابراین انتظار می‌رود با برطرف سازی نقاط ضعف بسته جدید ارزی بخش بزرگی از مشکلات فعالان اقتصادی برطرف شود.
او درباره نقاط ضعف بسته جدید ارزی تصریح‌کرد: یکی از نقط ضعف این برنامه مبادلات ارزی میان واردکنندگان و صادرکنندگان در بازار ثانویه است. باید اشاره کرد که نحوه فعالیت در این بازار نه به طور آزادانه و نه طبق قوانین بازار شکل می‌گیرد و نحوه انجام مبادلات ارزی نیز با تعاریف مطرح شده ، متفاوت است.
حریری گفت: ۸۰ درصد عرضه‌کنندگان ارز در بازار ثانویه یا واحدهای پتروشیمی هستند یا به‌طور غیرمستقیم به دولت وابسته‌اند. به واقع حجم عظیمی از مبادلات ارزی در این بازار توسط دولتی‌ها و خصولتی‌ها مدیریت و کنترل می‌شود که این موضوع خود بزرگترین نقطه ضعف برشمرده می‌شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

شاسی بلند جدید ایران : مشخصات جک s2 محصول جدید کرمان خودرو ...
news.mashingardi.com ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ خودرو
جک s2 محصولی جدید و کراس اور است که به تازگی توسط کرمان خودرو وارد کشور شده است . برای آشنایی بیشتر با این خودرو با ماشین گردی همراه شوید . عکس جک s2 ...ادامه مطلب»

گزارش خبری قدس انلاین خودروسازان در بازی افزایش و کاهش قیمت ، اعتماد م...
qudsonline.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ خودرو
پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین-محبوبه ناطق:خودرو در 20 ماه گذشته نوسانات شدید قیمت تا دو برابر و بیشتر را تجربه کرد. همان زمان عمده ترین دلیل افزایش قی...ادامه مطلب»


EOF