توافق پوتین و ترامپ بر سر خروج ایران از سوریه

توافق پوتین و ترامپ بر سر خروج ایران از سوریه ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #ایرانی، #ترامپ، #خبر، #داعش، #دلار، #دولت، #روسیه، #رویترز، #سعودی، #سوریه، #عرب، #عربستان، #عربستان_سعودی، #فنلاند، #هلسینکی، #ژنو، #کنون

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و ولادمیر پوتین ، رئیس‌جمهور روسیه در اجلاس ماه گذشته هلسینکی به توافق رسیده‌اند که ایران باید از سوریه خارج شود.
یک مقام رسمی کاخ سفید روز ۱۷ اوت به خبرگزاری رویترز گفته است که مبحث سوریه و نقش ایران در این کشور در صدر مذاکرات دوجانبه روسای جمهور آمریکا و روسیه در هلسینکی قرار داشته است.
مطابق گزارش ، هر دو رهبر در گفتگوی رودررو توافق کرده‌اند که ایران باید از سوریه خارج شود. هر چند روسیه آن را « کاری دشوار » خوانده است.
تا کنون جزئیات بیشتری از این نشست دو ساعته در حاشیه اجلاس هلسینکی در فنلاند منتشر نشده بود.
هفته آینده جان بولتون ، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ ، به ژنو می‌رود تا مذاکرات درباره خروج ایران از سوریه را با نیکلای پاتروشوف همتای روسی خود پی‌ بگیرد.
تعلیق کمک ۲۳۰ میلیون دلاری آمریکا برای بازسازی سوریه
در تحولی دیگر روز جمعه ۱۷ اوت آمریکا اعلام کرد کمک ۲۳۰ میلیون دلاری پیش‌بینی‌شده‌اش را برای پروژه‌های باثبات‌سازی در سوریه به حالت تعلیق درمی‌آورد.
هیتر نوئرت ، سخنگوی کاخ سفید ، در بیانیه‌ای گفت: « بعد از مشورت با شرکای کلیدی‌مان ، مایک پمپئو به وزارت خارجه دستور تعلیق ۲۳۰ میلیون دلار کمکی را داد که قرار بود برای باثبات‌سازی شمال شرق سوریه هزینه شود. »
عربستان سعودی روز جمعه از شراکت صد‌ها میلیون دلاری در پروژه‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در شمال شرق سوریه خبر داده بود. این مناطق پیشتر در کنترل داعش بودند و عربستان گفته بود امروز مهم است که مناطق نیروهای عرب و کرد تحت حمایت ائتلاف تقویت شوند.
امارات عربی متحده نیز در اجلاس ۱۲ ژوئیه در ژنو قول کمک ۵۰ میلیون دلاری در جنگ علیه داعش را داده است.
وزارت خارجه آمریکا گفته است این تعلیق کمک‌های انسان‌دوستانه در سوریه را شامل نمی‌شود.
در بیانیه آمده است: « ما آماده ماندن در سوریه تا زمان شکست کامل داعش هستیم و مصمم خواهیم ماند تا از عقب‌نشینی نیروهای ایرانی و متحدینشان از خاک سوریه اطمینان حاصل کنیم. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

"تجهیزات نظامی زیبا" خاورمیانه را نجات نخواهد داد...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ سیاست
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، طی یادداشتی در نیویورک تایمز به بررسی سفر اخیر ترامپ به عربستان پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در یادداشت وز...ادامه مطلب»


EOF