نوری‌زاد، شعله‌سعدی و دو وکیل دیگر در برابر مجلس بازداشت شدند

نوری‌زاد، شعله‌سعدی و دو وکیل دیگر در برابر مجلس بازداشت شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #اعتراض، #اعتراضات، #انقلاب، #ایران، #بهارستان، #تبلیغ_علیه_نظام، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #حاکمیت، #حقوق_بشر، #حقوق_بشر_ایران، #خبر، #خزر، #دادگستری، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #شورای_نگهبان، #عزت‌الله_انتظامی، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #محمد_مصدق، #محمد_نوری‌زاد، #مرداد، #مردم، #مصدق، #میدان، #نماینده_مجلس، #وزارت_اطلاعات، #وکیل، #پاسداران، #پیشین

بوسیله Massoud Salari
• به روز شده در: ۱۸/۰۸/۲۰۱۸
محمد نوری‌زاد ، فیلم‌ساز معترض به همراه قاسم شعله‌سعدی ، آرش کیخسروی و مسعود جوادیه که هر سه وکیل دادگستری هستند ، در تهران دستگیر شدند.
با وجود انتشار خبر بازداشت آقای نوری زاد ، عکس‌های وی روز یکشنبه و در مراسم تشییع جنازه عزت‌الله انتظامی در رسانه‌های ایران منتشر شده است؛ امری که نشان می‌دهد آقای نوری‌زاد در صورت بازداشت ، به فاصله کوتاهی آزاد شده است.
این کنشگران روز شنبه ، ۲۷ مرداد به همراه گروهی از مردم در برابر مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع کرده و به سیاست‌های حاکمیت ، به ویژه نظارت استصوابی اعتراض کرده بودند.
تارنمای هرانا ، پایگاه خبری نزدیک به کنشگران حقوق بشر ایران ، از قول محمد نجفی ، وکیل دادگستری در این زمینه می‌نویسد: « امروز جمعی از وطن‌دوستان در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد خزر جلوی مجلس تجمع کردند که جناب دکتر نوری‌زاد و جناب دکتر شعله سعدی دستگیر شدند. دو تن دیگر از وکلای دادگستری هم گویا دستگیر شدند آقایان کیخسروی و جوادیه. »
قاسم شعله‌سعدی روز گذشته با یادآوری پیروی و تأسی به دکتر محمد مصدق ، نخست‌وزیر پیشین ایران با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود که روز شنبه برای اعتراض به اصل نظارت استصوابی شورای نگهبان در برابر مجلس حضور خواهد یافت.
شعله‌سعدی نماینده مجلس در دوره‌های سوم و چهارم بوده است. او پیش از این نیز یک بار دستگیر و به اتهام « توهین به رهبری نظام جمهوری اسلامی » از طریق انتشار نامه معروفش در سال ۸۱ و نیز « تبلیغ علیه نظام » از سوی دادگاه انقلاب محکوم شد و مدتی را در زندان گذراند.
محمد نوری‌زاد نیز پس از اعتراضات ۸۸ به اتهام « تبلیغ علیه نظام » به زندان رفته است. وی تاکنون چندین بار با حضور در برابر مقر وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران به سیاست‌های حقوق بشری جمهوری اسلامی اعتراض کرده است.
از محل بازداشت و وضعیت افراد بازداشت‌شده اطلاعی در دست نیست.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
بازخوانی 30 خرداد 1360؛ چرا پارتیزان‌های خلقی علیه مردم ایران دست به ا...
mashreghnews.ir ۱۳۶۰/۰۳/۳۰ تاریخ
در سه سال اول، مشکلاتی نظیر شورش‌های جدایی‌طلب، کودتا، تظاهرات خیابانی و ... باعث ناامنی در فضای داخلی کشور شده بود. یکی از گروه‌های که تا سال 1360 به...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF