فتوره‌چی آزاد نشد و صادقی تهدیدش را عملی کرد/ انتشار جزییات فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان

فتوره‌چی آزاد نشد و صادقی تهدیدش را عملی کرد/ انتشار جزییات فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #امامی، #بانک_سرمایه، #تهران، #خبر، #زاگرس، #صندوق_ذخیره_فرهنگیان، #لواسان، #مجلس، #محمود_صادقی، #مرجع، #هاشمی

محمود صادقی ، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ، تهدیدش درباره افشای جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را عملی کرد و بخشی از جزییات تحقیق و تفحص مجلس از بانک سرمایه را فاش کرد.
نیمه‌شب ، محمودصادقی در واکنش به خبر بازداشت نادر فتوره‌چی ، فعال فیس‌بوکی و توییتری با شکایت محمد امامی ، در توییترش نوشت از این خبر خواب از سرش پریده و باز به‌جای فساد و فاسد ، افشاگر فساد به زندان افتاده.
صادقی تهدید کرده اگر تا فردا ظهر شاکی ، شکایت‌اش را از فتوره‌چی پس‌ نگیرد ، او جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر می‌کند.
تا ظهر امروز شاکی شکایت‌اش را پس نگرفت و صادقی سه تصویر درباره چند ملک در تهران منتشر کرده که گروه محمد امامی و احمد هاشمی به بانک سرمایه فروخته‌اند.
طبق اسناد منتشرشده صادقی ، بانک سرمایه از چند شرکت که گویا به گروه امامی- هاشمی تعلق داشتند ، چندصدمیلیاردتومان طلب داشته و در ازای این مطالبات ، املاکی در لواسان ، خیابان فرشته و خیابان زاگرس از آن‌ها گرفته که قیمت واقعی شان بسیار کم‌تر از قیمتی بوده که بانک سرمایه براساس آن‌ها بدهی امامی- هاشمی را صاف کرده.
مثلا ارزش یک ملک در خیابان لواسان در حالی که ۲۶میلیارد‌تومان قیمت داشته ، ۹۶میلیاردتومان محاسبه شده و ارزش ملک دیگری در همین منطقه در حالی که ۷۲میلیاردتومان بوده ، بیش‌از ۲۰۵میلیاردتومان حساب شده.
این شرکت‌ها در ازای پولی که از بانک سرمایه گرفته‌اند پروژه‌هایی هم باید اجرا می‌کردند که گویا در انجام آن‌ها هم قصور جدی داشته‌اند.
فتوره‌چی ، در فیس‌بوک و توییترش ، بارها محمدامامی را که از جمله تهیه‌کنندگان سریال « شهرزاد » هم بوده ، ‌ به فساد مالی متهم کرده بود.
گزارش تحقیق و تفحص از بانک سرمایه ، قبلا در مجلس خوانده شده‌بود و پرونده تخلفات به قوه‌قضاییه ارسال شده‌‌بود.
طبق قانون تنها آن بخش از گزارش که علنا در مجلس ارائه شده ، اجازه انتشار عمومی دارد و سایر اجزای پرونده طبق قانون قابل انتشار نیست. ولی صادقی حالا جزییات این گزارش را منتشر کرده.

مرجع: روزآروز

* * * ---محمود صادقی ، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ، تهدیدش درباره افشای جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را عملی کرد و بخشی از جزییات تحقیق و تفحص مجلس از بانک سرمایه را فاش کرد.طبق اسناد منتشرشده صادقی ، بانک سرمایه از چند شرکت که گویا به گروه امامی- هاشمی تعلق داشتند ، چندصدمیلیاردتومان طلب داشته و در ازای این مطالبات ، املاکی در لواسان ، خیابان فرشته و خیابان زاگرس از آن‌ها گرفته که قیمت واقعی شان بسیار کم‌تر از قیمتی بوده که بانک سرمایه براساس آن‌ها بدهی امامی- هاشمی را صاف کرده. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سید هادی رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان صرف عیش و نوش کرده است/ رضوی: داماد شر...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ارتش
نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سید هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، گفت: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیرا...ادامه مطلب»

روایت آیت الله مومن از حساس ترین جلسه خبرگان ...
webzine.mehrnews.com ۱۳۶۸/۰۳/۱۴ تاریخ
آیت الله مومن در یک گفتگو مطرح کرد روایت آیت الله مومن از حساس ترین جلسه خبرگان آیت الله «محمد مومن قمی» عضو مجلس خبرگان رهبری در یک گفتگو به بیان ...ادامه مطلب»


EOF