فیسبوک و توییتر صدها حساب‌ کاربری کارزار تبلیغاتی منسوب به ایران را بستند

فیسبوک و توییتر صدها حساب‌ کاربری کارزار تبلیغاتی منسوب به ایران را بستند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۳۱ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #انتخابات، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #برجام، #بریتانیا، #ترامپ، #توییتر، #خاورمیانه، #سرباز، #سعودی، #شبکه‌های_اجتماعی، #فرهنگ، #فلسطین، #فلسطینی، #فیسبوک، #لاتین، #مجازی، #پوستر، #چهارشنبه، #کانادا، #گوگل

فیس‌بوک ، توییتر ، گوگل و یوتیوب به شکل مشترک صدها حساب کاربری مرتبط با عاملان ایرانی را مسدود کردند. یک بنگاه حفاظت‌سایبری در ایالات متحده روز سه‌شنبه اعلام کرد این حساب‌های کاربری برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی ایران در جهان به کار می‌رفته است.
بنا به گفته بنگاه حفاظت سایبری « فایرآی » (آتش‌چشم) کارزاری مرتبط با ایران به وسیله شبکه‌ای از اخبار جعلی و کاربران ساختگیِ شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، گوگل پلاس و یوتیوب روایت‌های مطلوب رژیم این کشور را وارد فضای مجازی می‌کرده است.
هدف این کارزار تبلیغاتی گسترده در فضای مجازی عمدتا کاربران کشورهای ایالات متحده ، بریتانیا ، آمریکای لاتین و خاورمیانه بوده است. همچنین وبسایت‌های عربی‌زبان که بر کاربران خاورمیانه متمرکز اند بخشی از این کارزار بوده‌اند.
بنگاه فایرآی اعلام کرده است فعالیت‌ کارزار سایبری ایران مضامینی « ضد سعودی ، ضد اسرائیلی و هوادار فلسطین » داشته و از سیاست‌های حامی ایران در موضوع برجام دفاع می‌کرده است.
فعالیت این کارزار در آمریکا چندماه پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ با انتشار مطالب و مقالاتی اوج گرفت که برخی از آنها ظاهرا از نشریات معتبر آمریکایی و ایرانی گرفته شده بود.
همچنین در این فعالیت‌ها به برخی وبسایت‌های جعلی از جمله US Journal یا Liberty Free Press استناد شده بود. به نوشته فایرآی این وبسایت‌ها که در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ ساخته شده‌اند تا سال پیش غیرفعال باقی مانده بودند.
این در حالی است که فیس‌بوک اعلام کرده برخی از صفحات وابسته به کارزار تبلیغاتی ایران که روز چهارشنبه مسدود شدند صدها هزارتن دنبال‌کننده داشته‌اند.
فیس‌بوک همچنین نمونه‌هایی از پست‌های حذف شده در این صفحات را منتشر کرده ، از جمله کاریکاتوری از یک سرباز اسرائیلی در حال اعدام کردن یک فرد فلسطینی ، یا یک پوستر جعلی فیلم که دونالد ترامپ را در حال بغل کردن کیم جونگ اون نشان می‌دهد.
به نوشته فایرآی ، کارزار تبلیغاتی ایران به دفاع از سیاستمدارانِ آمریکاییِ منتقد ترامپ و خروج آمریکا از برجام پرداخته است.
حساب‌های کاربری توییتری چنان ساخته شده‌ بودند که به نظر برسد کابرانی واقعی و ساکن آمریکا ، ‌ بریتانیا یا کانادا آنها را می‌گردانند؛ این حساب‌ها هشتگ‌های شناخته شده علیه ترامپ در فرهنگ آمریکایی را به کار می‌برده‌اند.
توییتر در مجموع ۲۸۴ حساب کاربری را در این رابطه بسته است و فیسبوک نیز ۲۵۴ صفحه و ۳۹۲ حساب کاربری را در مجموعه کاری خود و اینستاگرام مسدود کرده است.
شرکت‌های فناوری اعلام کرده‌اند انتساب حساب‌های کاربری به ایران براساس شماره تلفن‌ها ، آدرس‌های ایمیل‌ ، تاریخچه ثبت وبسایت ، و تطابق زمان فعالیت این حساب‌ها با ساعات کاری ایران صورت گرفته است.
گرچه این یافته‌ها به نگرانی درباره احتمال دخالت خارجی در انتخابات ماه نوامبر در ایالات متحده دامن زده ، اما فایرآی اعلام کرده به نظر نمی‌رسد فعالیت سایبری ایران به تأثیرگذاری بر روند انتخابات آمریکا « اختصاص یافته » باشد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»

کمپین حمایت از اعطای جایزه صلح نوبل برای ظریف...
nazarnews.com ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ سیاست
نشان نوبل به مرد صلح سال اعطا شود، کسي که ثابت کرد به جاي جنگ و تهديد مي توان با مذاکره، صلح را برقرار کرد . http://www.nazarnews.com/47817 تلاش فعال...ادامه مطلب»


EOF