وزیر خارجه آلمان: برای نجات برجام اروپا باید سیستم مستقل مالی راه اندازی کند

وزیر خارجه آلمان: برای نجات برجام اروپا باید سیستم مستقل مالی راه اندازی کند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۳۱ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آلمان، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اروپایی، #ایالات_متحده، #ایران، #برجام، #بلژیک، #تهران، #توتال، #جهانی، #خاورمیانه، #سوئیفت، #طراحی، #هایکو_ماس، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #چهارشنبه

هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان می گوید اروپا باید برای نجات توافق هسته‌ای با ایران سیستم پرداخت مستقل از ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی کند.
وزیر خارجه آلمان با انتشار مطلبی در روزنامه « هندلزبلات » آلمان نوشت: « ضروری است که خودمختاری اروپا را با ایجاد کانال‌های پرداخت مستقل از ایالات متحده آمریکا تقویت کنیم. »
هایکو ماس همچنین در مقاله خود که روز چهارشنبه در آلمان منتشر می شود نوشته است: « هر روزی که برجام زنده بماند بهتر از انفجار بحرانی است که بدون برجام می تواند خاورمیانه را تهدید کند. »
شبکه پرداخت جهانی سوئیفت که مرکز آن در بلژیک است و بخش عمده‌ای از پرداخت های مالی جهانی از طریق آن انجام می شود از سال ۲۰۱۲ در پی اعمال تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه تهران خدماتش را به ایران متوقف کرد.
اشاره وزیر خارجه آلمان به راه اندازی سیستم پرداخت مستقل از آمریکا طراحی جایگزینی برای سوئیفت است تا اروپا برای حفظ برجام بتواند راه معامله با ایران را باز بگذارد.

وزیر خارجه آلمان در مقاله‌اش گفته است: « با توجه به شرایط کنونی ، این نکته اهمیت استراتژیک دارد که به بطور واضح به واشنگتن بگوییم: ما می خواهیم با هم کار کنیم. اما اجازه نمی دهیم که به منافع ما بدون مشورت با ما آسیب وارد کنید. »
ایران در هفته جاری از اروپا خواست که به تلاش‌هایش برای نجات برجام سرعت ببخشد.
اتحادیه اروپا در چندین نوبت به ایران وعده داده است که با تحریم‌های یک جانبه آمریکا مقابله کند با این حال خروج برخی از شرکت‌های بزرگ اروپایی مانند توتال از ایران ، شک و تردیدهایی درباره اجرای این وعده اروپایی ها ایجاد کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»

آلمان: مسئول راه نیفتادن سامانه اینستکس خود ایران است ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ سیاست
وزارت خارجه آلمان می‌گوید علت راه نیفتادن سازوکار حمایت از مبادلات تجاری و مالی با جمهوری اسلامی به تهران مربوط است. ایران کم‌کاری کشورهای اروپایی برا...ادامه مطلب»

آمریکا با مرد نامرئی می‌آید...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۳/۱۹ سیاست
دنیای اقتصاد: در آستانه مذاكرات حساس، دشوار و سرنوشت‌ساز هسته‌اي در شهر وين اتريش، امروز مقامات بلند‌پايه ايران و آمريكا، در شهر ژنو سوئيس با يكديگر د...ادامه مطلب»


EOF