هفت سال زندان برای دانشجوی دختر ۲۱ ساله ایرانی | Euronews h

هفت سال زندان برای دانشجوی دختر ۲۱ ساله ایرانی | Euronews h ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آذر، #اجتماع، #اسفند، #اعتراضات، #انقلاب، #ایرانی، #ایسنا، #تبلیغ_علیه_نظام، #تظاهرات، #تهران، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فرانسه، #دادگستری، #دانشگاه، #دانشگاه_تهران، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #فرانسه، #قانون_اساسی، #ملت، #هنر، #وکیل، #پاسداران، #پریسا

پریسا رفیعی ، دانشجوی ۲۱ ساله دانشگاه تهران به اتهام فعالیت بر ضد امنیت ملی کشور و تبلیغ علیه نظام به هفت سال زندان محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، سعید خلیلی وکیل این دانشجوی ایرانی که اسفند ماه سال گذشته تحت بازداشت قرار گرفته بود می گوید جرم موکلش شرکت در تظاهرات دانشجویی عنوان شده است.
سعید خلیلی با انتشار توییتی محکومیت اعلام شده از سوی دادگاه انقلاب تهران را برای موکلش « غیرمنصفانه و کاملا بی دلیل » قلمداد کرده است.
آقای خلیلی در این پیام توییتری ضمن ناعادلانه خواندن حکم هفت سال زندان برای شرکت در تظاهرات شانزدهم آذر و طرح مطالبات صنفی دانشجویی ابراز امیدواری کرده است که این حکم در تجدید نظر شکسته شود.
وکیل پریسا رفیعی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا ضمن تصریح بر این نکته که انتظار می رفت با توجه به توضیحات ارائه شده در دادگاه حکم برائت موکلش صادر شود ، گفت: « به نظر من هیچ دلیل منطقی و محکمه پسندی که دلالت قطعی بر وقوع جرمی از سوی ایشان داشته باشد در پرونده وجود ندارد و آنچه به عنوان اتهام به وی تفهیم شده است همگی اعمال و رفتارهای عادی و در چارچوب قانون و حقوق مصرحه ملت در قانون اساسی و حقوق شهروندی برای همه شهروندان بخصوص یک فعال صنفی دانشجویی است. »
این وکیل دادگستری شرکت موکل خود در « اعتراضات صنفی دانشجویی در داخل محوطه خوابگاهی کوی دانشگاه تهران به تغییر ساعت محدودیت رفت و آمد » و حضور در « تظاهرات دانشجویی ۱۶ آذر مقابل دانشگاه تهران که تمام شعارهای آن خواسته‌های صنفی بوده » را از جمله موارد اتهامی اعلام کرده است.
پریسا رفیعی دانشجوی رشته هنر دانشگاه تهران اوایل اسفند سال گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و پس از گذشت بیست روز تحت وثیقه آزاد شده بود. در حکم دادگاه انقلاب تهران اتهام این دانشجوی جوان « اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام و اخلال در نظم عمومی » عنوان شده است.
از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه به نقل از روزنامه اعتماد اعلام کرد که دست کم ۴۵ دانشجو هنوز به دلیل شرکت در تظاهرات گسترده مردمی ماه دسامبر بر ضد مشکلات اقتصادی در زندان به سر می برند.
بنا به این گزارش دو تن از این دانشجویان به هشت سال مجازات زندان محکوم شده و حکم مابقی دانشجویان قرار است ماه آینده صادر شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

بازخوانی 30 خرداد 1360؛ چرا پارتیزان‌های خلقی علیه مردم ایران دست به ا...
mashreghnews.ir ۱۳۶۰/۰۳/۳۰ تاریخ
در سه سال اول، مشکلاتی نظیر شورش‌های جدایی‌طلب، کودتا، تظاهرات خیابانی و ... باعث ناامنی در فضای داخلی کشور شده بود. یکی از گروه‌های که تا سال 1360 به...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»


EOF