بحران اقتصادی ایران؛ از دلار ۱۵ هزار تومانی تا پایان پیش فروش سایپا در چند ثانیه

بحران اقتصادی ایران؛ از دلار ۱۵ هزار تومانی تا پایان پیش فروش سایپا در چند ثانیه ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اعلامیه، #ایران، #بازار، #بانک_مرکزی، #تسنیم، #تهران، #تومان، #تیبا، #خبر، #خودرو، #خودروسازی، #دلار، #سازمان_برنامه_و_بودجه، #سایپا، #سپتامبر، #سیاست، #شهریور، #مجلس، #مردم، #مرز، #نیسان، #وانت_نیسان، #پراید، #چهارشنبه، #یورو

روند صعودی نرخ دلار و یورو تا ظهر روز چهارشنبه در بازار‌ آزاد ارز تهران رکورد زد. بر همین اساس دلار با قیمت بیش از ۱۴ هزار ۷۰۰ تومان و در مواردی ۱۵ هزار تومان معامله شده و قیمت یورو نیز از مرز ۱۷ هزار تومان در بازار آزاد گذشته است.
طی سه روز گذشته ، نرخ ارز در بازار آزاد ارز حدود ۸ درصد افزایش یافته و روزانه کما بیش ۱۰۰۰ تومان رشد داشته است. این در حالی است که امروز چهارشنبه ۱۴ شهریور (پنجم سپتامبر) این رشد برای قیمت یورو تا ظهر نزدیک به هزار تومان و برای دلار بیش از ۷۰۰ تومان بود.
قیمت ارز در بازار ثانویه و شکسته شدن رکورد عرضه
دلار آمریکا در بازار ثانویه بر مبنای اطلاعات سامانه « نیما » با نرخ حدودی۷۶۰۰ تا ۷۷۰۰ تومان و یورو با قیمت حدود ۹ هزار تومان عرضه می‌شود.
به گزارش سرویس اقتصادی تسنیم به نقل از مدیر کل سیاست ها و مقرات ارزی بانک مرکزی رکورد عرضه ارز در این بازار نیز روز چهارشنبه از سوی صادرکنندگان غیر نفتی شکسته شد.
به گفته مهدی کسرایی ، ارز با نرخ مصوب ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای دارو و کالاهای اساسی و ارز عرضه شده در بازار ثانویه برای سایر کالاها و خدمات است.
پیش خرید پراید در چند ثانیه
صبح روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ، شرکت خودروسازی سایپا بر اساس اعلامیه قبلی خود پیش فروش نقدی خودروی پراید را آغاز کرد که در ساعات آغازین با درخواست بسیار زیاد مراجعین هر چندین مرحله از پیش فروش به پایان رسیده است.
به گزارش رسانه‌های ایران در ساعت ۱۰ صبح با از آغاز پیش‌فروش پس از چند ثانیه سایت بسته شد و به مراجعه کنندگان اعلام شد: « مرحله اول ، دوم و سوم پذیرش مشتریان انجام و مرحله بعد راس ساعت ۱۰:۴۵ انجام خواهد شد. »

وبسایت پیش فروش سایپا

* * * به گزارش تسنیم به نقل از این شرکت خودروسازی ، از دقایق آغازین پیش فروش خودرو تا پیش از ظهر روز چهارشنبه نزدیک به ۶ میلیون نفر از سایت بازدید کرده و « در هر ثانیه ۷۰۰ هزار نفر » خواستار ورود به سایت برای ثبت نام بودند.
به گفته سایپا فروش خودروهای خانواده سایپا شامل ۱۳۱ ، ۱۳۲ و ۱۵۱ به همراه تیبا ، ساینا و وانت نیسان ، روز چهارشنبه به صورت مرحله‌ای به این صورت انجام می‌شود که سایت پیش فروش هر ۱۵ دقیقه ۱۰ ثانیه برای ثبت نام باز می‌شود.
بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بسته‌های اقتصادی
محمد باقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران روز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس از تخصیص بودجه ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بسته‌های اقتصادی خبر داد.
وی همچنین گفت: « ما ۱۳ میلیارد دلار از این مبالغ را برای ۲۵ قلم کالای اساسی و همچنین دارو و محصولات کشاورزی هزینه کردیم ، همچنین برای ۱۰ قلم کالا ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم. »
نوبخت در صحن علنی مجلس درباره بررسی طرح تامین کالاهای اساسی گفت: « از فردا به‌جای آنکه مردم جلوی صرافی‌ها صف بکشند ، صف‌های طویلی جلوی فروشگاه‌ها تشکیل خواهد شد؛ تصور کنید که فروشگاه صادق باشد و همه محصولات خود را عرضه کند و از فردا صحنه زشتی مشاهده می‌شود که جلوی فروشگاه‌ها عده‌ای ظرف روغن و محصولاتی را که عرضه شده می‌گذارند و می‌فروشند. ما برای مردم شریف و آبرومندی که نمی‌توانند ساعت‌ها در صف بایستند ، طرح‌هایی داریم. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

دستگیری صرافان بی‌اعتنایی محض به علم اقتصاد است ...
dw.com ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ اقتصاد
در روزهای گذشته، بهای دلار در بازار ارز ایران به بالاترین حد خود رسید. دولت روحانی چاره را در دستگیری صرافان و پلمب کردن صرافی‌ها دید. راهکاری که نه ا...ادامه مطلب»


EOF