افزایش چهار برابری قیمت مواد اولیه تولید نایلون و سلفون

افزایش چهار برابری قیمت مواد اولیه تولید نایلون و سلفون...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آستانه، #آنلاین، #اعتراض، #تومان، #خبر، #خودرو، #دولت، #صدا_و_سیما، #فارس، #لبنیات، #مدیر_عامل، #نایلون، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پتروشیمی

اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:
قیمت ماده « پلی پرو پیلن » و « پلی اتیلن » ، یکی از فرآورده پتروشیمی که در تولید نایلون و سلفون و بسته‌بندی مواد غذایی و لبنیات بکار می‌رود از کیلویی ۵ هزار تومان پنج ماه پیش به کیلویی ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان در حال حاضر رسیده است.
فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما نوشت: علت اصلی این افزایش بها ، عرضه بسیار اندک این ماده مهم پتروشیمی در بورس کالا و جولان دلالان و واسطه‌ها است و در این شرایط ، بیشتر تولیدکنندگان این محصول در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.
مدیر عامل یک شرکت تولید پوشک بچه هم دیشب در خبر ۲۰۳۰ گفت: به علت کمبود سلفون و نایلون مخصوص بسته‌بندی ، تولید مجدد پوشک بچه باز هم با مشکل مواجه می‌شود.
تعاونی‌های زیرمجموعه اتحادیه پلاستیک هم در سایت خود اطلاع‌رسانی شفافی ندارند که دولت چه مقدار مواد پتروشیمی پلی پرو پیلن و پلی اتیلن در اختیار آنها قرار داده است تا بین تولیدکنندگان تقسیم کنند. از سوی دیگر بسیاری از تعاونی‌های این صنف نیز بعضاً مواد پتروشیمی دریافتی را به دلیل نبود شفافیت ، در بین همکاران « خودی » تقسیم می‌کنند.
یکی از تولیدکنندگان این صنف گفت: اتحادیه صنفی پلاستیک ، هم‌اکنون هیچ اطلاع‌رسانی در سایت خود درباره چگونگی دریافت مواد پتروشیمی پلی پرو پیلن و همچنین پلی اتیلن و البته توزیع آن بین تولیدکنندگان ندارد و به همین دلیل ، رانت ویژه‌ای در این باره شکل گرفته است.
تولیدکنندگان قطعات پلاستیکی خودرو نیز نسبت به افزایش قیمت مواد اولیه پتروشیمی اعتراض دارند ، زیرا افزایش قیمت مواد اولیه پلاستیکی می‌تواند یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو باشد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گزارش خبری قدس انلاین خودروسازان در بازی افزایش و کاهش قیمت ، اعتماد م...
qudsonline.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ خودرو
پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین-محبوبه ناطق:خودرو در 20 ماه گذشته نوسانات شدید قیمت تا دو برابر و بیشتر را تجربه کرد. همان زمان عمده ترین دلیل افزایش قی...ادامه مطلب»


EOF