گزارش «یورو نیوز» از «تورقوزآباد»: نتانیاهو را سر کار گذاشته‌اند!

گزارش «یورو نیوز» از «تورقوزآباد»: نتانیاهو را سر کار گذاشته‌اند!...
farsnews.com ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Farsnews.com، #آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی، #اروپایی، #ایران، #بهرام_قاسمی، #تجهیزات، #تهران، #حکومت، #خبرگزاری_فارس، #رژیم_صهیونیستی، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #فارس، #مجمع، #مجمع_عمومی، #مجمع_عمومی_سازمان_ملل، #مردم، #ملل_متحد، #نتانیاهو، #نخست_وزیر، #وزیر، #وزیر_خارجه، #یورو، #یورو_نیوز

خبرنگار یک شبکه خبری اروپایی ، نظرات مردم محلی را درباره ادعای جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود انبار هسته‌ای درنزدیک تهران جویا شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، در پی ادعای « بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر وجود یک انبار مرتبط با برنامه هسته‌ای در « تورقوزآباد » در حومه تهران ، خبرنگار این شبکه به محلی که نتانیاهو نشان داده رفته و ضمن بازدید از این ساختمان با اهالی این منطقه گفت‌وگو کرده است.
خبرنگار این شبکه ابتدا تأکید می‌کند که بر خلاف تأسیسات هسته‌ای ، این ساختمان هیچ حفاظت خاصی ندارد و تنها اقدام حفاظتی درباره آن ، مانند هر ساختمان تجاری و شرکت دیگری در این منطقه ، نصب دوربین است. وی همچنین می‌گوید نگهبان این مجموعه از اینکه بعد از حرف‌های نتانیاهو خبرنگاران مدام سراغ این ساختمان می‌آیند ، کلافه شده است.
یورو نیوز درباره واکنش اهالی این منطقه به اظهارات نتانیاهو ، نوشته است: « همسایگان این انبار از ادعاهای نتانیاهو جا خورده بودند و آن را غیرقابل باور می‌دانستند. آن‌ها گفتند که نخست‌وزیر [رژیم صهیونیستی] احتمالا فریب خورده است. »
یکی از مصاحبه‌شوندگان که مالک یک قالیشویی نزدیک این ساختمان است ، درباره این مجموعه می‌گوید: « بابا جان ، یک نفر [نتانیاهو را] گذاشته سر کار. خودتان هم اینجا را مشاهده کنید ، [می‌بینید] هیچی اینجا نیست. آب ندارند بخورند اینجا ، غیرممکنه چنین چیزی اینجا درست کنند. سازمان آب یک ماه پیش آمده آب اینجا را قطع کرده. چطور می‌شود اینجا اتم درست کرد؟ »
فرد دیگری می‌گوید: « این را اسرائیل گفته. معلومه که اسرائیل همیشه با ما سر جنگ دارد. »
یکی دیگر از افراد مصاحبه شونده معتقد است که رژیم صهیونیستی چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند تا ذهن مردم را منحرف کند ، چرا که می‌داند که مردم زیر فشار اقتصادی هستند و هدف این است که مردم را به حکومت بدبین کنند.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل نمایش تازه‌ای به راه انداخت و با نمایش تصاویری مدعی شد که تل‌آویو انبار تازه‌ای از تجهیزات هسته‌ای را در ایران شناسایی کرده است.
نتانیاهو در این سخنرانی با تکرار ادعای ربودن اسناد هسته‌ای از ایران ، با نشان دادن تصاویری از یک ساختمان در « تورقوز آباد » ، مدعی شد که ایران در نزدیکی تهران تجهیزات هسته‌ای دارد که آن را به آژانس گزارش نکرده است. این در حالی است که به گفته او این تصاویر مدت‌هاست که در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته و این نهاد واکنشی به آن‌ها نداشته است.
« بهرام قاسمی » سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: « این یک شو و نمایش جدید از سوی مقامات رژیم غاصب اسرائیل است که اگر چه ارزش پرداختن ندارد؛ آن را شدیدا تکذیب و رد می کنیم. »
همچنین « سیدعباس عراقچی » معاون سیاسی وزیر خارجه ایران روز جمعه در واکنش به این اظهارات گفته بود: « من فکر می‌کنم عده‌ای نتانیاهو را سرکار گذاشته‌اند. »
یورو نیوز در پایان گزارش خود اشاره کرده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون در ۱۲ گزارش متوالی تایید کرده که ایران به طور کامل به تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای پایبند بوده است.
انتهای پیام/ق
---خبرنگار یک شبکه خبری اروپایی ، نظرات مردم محلی را درباره ادعای جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود انبار هسته‌ای درنزدیک تهران جویا شد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

دادگاه «اتحادیه اروپا» حکم داد لغو تحریم بانک مرکزی ...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ اقتصاد
دنیای اقتصاد: همزمان با آغاز دور جديد مذاكرات هسته‌اي ايران و 1+5 در نيويورك و در شرايطي كه اين مذاكرات به مرحله بسيار حساس و تعيين‌كننده‌اي رسيده است...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»


EOF