خوانندگی محمد معتمدی و راجر واترز در یک آلبوم مشترک

خوانندگی محمد معتمدی و راجر واترز در یک آلبوم مشترک...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ هنر

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #اصفهان، #ایرانی، #جهانی، #درویش، #راجر_واترز، #رژیم_صهیونیستی، #غزه، #فرهنگ، #فلسطین، #فلسطینی، #مردم، #موسیقی_ایرانی


فرهنگ > موسیقی - مهر نوشت: آلبوم The long march (راه‌پیمایی) کاری از برادارن « جبران » و با صدای راجر واترز و محمد معتمدی منتشر شد ، معتمدی در این آلبوم یک قطعه خوانده که نام آلبوم نیز هست.
محمد معتمدی خواننده شناخته‌شده ایرانی یکی از خوانندگان آلبوم The long march(راه پیمایی) است. او درباره این اثر می‌گوید: « این آلبوم متعلق به گروه « تریو جبران » است که اعضایش را برادران فلسطینیِ جبران به نام‌های سمیر ، ویسام و ادنان تشکیل می‌دهند و قرار است ۱۲ اکتبر(۲۰ مهر ۱۳۹۷) این آلبوم به صورت رسمی رونمایی شود اما از هم‌اکنون در سایت‌های معتبر موسیقی در سراسر دنیا قابل خریداری است. »
معتمدی ادامه می‌دهد: « من در این آلبوم یک قطعه خوانده‌ام که نامش The long march است و نام همین قطعه را هم برای آلبوم انتخاب کرده‌اند. برای این قطعه من شعری از اشعار خواجوی کرمانی انتخاب کرده‌ام و به صورت آوازی بر روی قطعه‌ای از تریو جبران و در « بیات اصفهان » خوانده‌ام. »
این خواننده موسیقی ایرانی ادامه می‌دهد: « مبنای نام‌گذاری این آلبوم و قطعه‌هایش اشعار و متون شاعر معروف فلسطینی « محمود درویش » است که این نام‌ها برمبنای واژگانِ شعریِ « محمود درویش » انتخاب شده است. در واقع خط ربطِ قطعه‌های این آلبوم ، سروده‌های محمود درویش است. »
معتمدی درباره جایگاه « محمود درویش » در میان مردم فلسطین می‌گوید: « محمود درویش آدم مبارزی بوده و در میان فلسطینیان و حتی در میان یهودیان چهره‌ی قابل احترامی است. »
همچنین یکی از قطعه‌های این آلبوم با عنوان carry the earth را « راجر واترز » خوانده که شعرش از سروده‌های خودِ واترز است. این خواننده که جایگاهی جهانی در موسیقی دارد ، این قطعه را به یادِ چهار پسر بچه‌ای ساخته که در سال ۲۰۱۴ در سواحل غزه ، توسط رژیم صهیونیستی کشته شدند.
این آلبوم با صدای محمود درویش شروع می‌شود و در قطعه دوم اثری با صدای محمد معتمدی شنیده می‌شود. حبیب مفتاح و یوسف هُبِیش نوازندگان سازهای کوبه‌ای در این آلبوم هستند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

مجلس از توضیحات ظریف قانع شد ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ سیاست
پس از پاسخ وزیر امور خارجه به سوالات نمایندگان؛ مجلس از توضیحات ظریف قانع شد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای هیچ ...ادامه مطلب»

قطعنامه پایانی کنفرانس انتفاضه فلسطین...
dana.ir ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ سیاست
در قطعنامه پایانی کنفرانس انتفاضه فلسطین اعلام شد سفارتخانه‌‌ کشورهای اسلامی در واشنگتن درصورت انتقال‌ سفارت‌ آمریکا‌ به‌ بیت‌المقدس تعطیل شوند/محکوم...ادامه مطلب»

تاجگذاری شاه اسماعیل صفوی در چهارده سالگی در تبریز...
fa.wikipedia.org 20/03/881 تاریخ
شاه اسماعیل یکم با نام کامل اسماعیل بن سلطان حیدر بن شیخ جنید ملقب به ابوالمظفر بهادرخان حسینی، و معروف به شاه اسماعیل ختایی (زاده ۱۷ ژوئیه ۱۴۸۷ - درگ...ادامه مطلب»

فوتبال، یوزپلنگ را نجات می‌دهد؟ / یوزپلنگ‌هایی که با تیم ملی می‌دوند...
khabaronline.ir ۱۳۹۲/۰۸/۲۴ طبیعت
جامعه > محیط زیست - معصومه ابتکار و سپ بلاتر نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده و خواسته‌اند از پروژه استفاده ایران از نماد یوزپلنگ در جام‌جه...ادامه مطلب»


EOF