مقام دیپلماتیک فرانسه: وزارت اطلاعات ایران پشت طرح حمله به گردهم‌آیی مجاهدین بوده است

مقام دیپلماتیک فرانسه: وزارت اطلاعات ایران پشت طرح حمله به گردهم‌آیی مجاهدین بوده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آزادی، #اروپایی، #الله، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #بازرسی، #بهرام_قاسمی، #خانه، #دارایی، #رویترز، #طراحی، #فرانسه، #فرانسوی، #فرمان، #مجاهدین، #مجاهدین_خلق، #هاشمی، #وزارت_اطلاعات، #وزارت_امور_خارجه، #پاریس، #پرده

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گزارش کرد که براساس تحقیقات دستگاه‌های امنیتی ، وزارت اطلاعات ایران بدون شک پشت پرده طرح حمله به گردهم‌آیی سالانه مجاهدین خلق در حومه پاریس بوده است.
این منبع که نامش فاش نشده گفته است که وزارت اطلاعات فرمان این حمله ناتمام را صادر کرده است.
نیروهای امنیتی فرانسه روز جمعه پس از اعلام توقیف دارایی‌‌های وزارت اطلاعات ایران ، ساختمان یک مرکز فرهنگی را تخلیه کردند.
این منبع در وزارت خارجه فرانسه سعید هاشمی مقدم را معاون وزارت اطلاعات و مدیر دستگاه اطلاعاتی ایران معرفی کرده و گفته است که این فرد دستور حمله به گردهم‌آیی سالانه مجاهدین خلق را صادر کرده بود.
صبح سه‌شنبه ، سه وزارت خانه کشور ، خارجه و اقتصاد و دارایی فرانسه در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: « عملیات خنثی شده روز سی‌ام ژوئن در ویلپنت از اهمیتی قابل توجه برخوردار بوده و ما نمی‌توانیم طراحی این گونه حملات را در خاک خود بی پاسخ بگذاریم. »
در این بیانیه تاکید شده است: « جدا از اقدام جزائی صورت گرفته بر ضد طراحان ، عاملان و همدستان این حمله برنامه ریزی شده ، فرانسه در ابتکاری پیشگیرانه اقدام به توقیف دارایی های اسد الله اسدی و سعید هاشمی مقدم ، دو تبعه ایرانی و نهاد امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران کرده است. »
در همین روز نیروهای پلیس فرانسه به یک مرکز فرهنگی مذهبی شیعیان یورش برده و پس از بازرسی محل ، ۱۱ نفر را بازداشت کردند. سه نفر از این افراد دربازداشتگاه موقت پلیس نگاهداری می‌شوند و بقیه ، آزاد شده‌اند.
در مقابل وزارت امور خارجه ایرن این اتهامات « واهی » خواند و آن را را رد کرد. بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری روز سه‌شنبه به کسانی که « در صدد تخریب روابط دیرپای ایران وفرانسه و دیگر کشورهای موثر اروپایی هستند » هشدار داد.
آقای قاسمی با بیان این که مقامات فرانسوی باید « واقع بین باشند » خواستار آزادی « فوری » اتباع ایرانی شد.
وی طرح این اتهامات را « نمایش مضحک » خواند و گفت که بر اساس مدارک « نقش معاندان ، بدخواهان و عوامل مخرب شناخته شده » در این « نمایش » روشن است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دادگاهی در بلژیک اسدالله اسدی را به اتهام طرح عملیات تروریستی به بیست ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ اخبار
اسدالله اسدی (زادهٔ ۱۳۵۰ شمسی) دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، اتریش است. وی در ژوئیه ۲۰۱۸ در حالیکه در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان در حال...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

باید برای کشف فساد به من جایزه می‌دادند/ احمدی نژاد دیگر تمام شد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ اقتصاد
محمد جهرمی مدیرعامل سابق بانک صادرات که درگیر پرونده مشهور فساد 3000 میلیارد تومانی بود، اکنون ناگفته‌هایی از این پرونده را بیان کرده است. او از فعالی...ادامه مطلب»

سازوکار اتحادیه‌ اروپا برای حفاظت از منافع شرکت‌های اروپایی در صورت خر...
fa.rfi.fr ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ اقتصاد
بقلم شاهرخ بهزادی منتشر شده در 09-02-2018 روزآمد شده در 09-02-2018 ساعت 17:51 "دنیس چایبی" رئیس بخش ایران در سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در کنفرا...ادامه مطلب»


EOF