دلار در صرافی‌ها به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت / دلالان، دلار را ٨ هزار تومان می‌خرند / هجوم مردم به بازار فردوسی برای فروش دلار‌های خانگی / پراید ۲۷ میلیون تومان شد

دلار در صرافی‌ها به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت / دلالان، دلار را ٨ هزار تومان می‌خرند / هجوم مردم به بازار فردوسی برای فروش دلار‌های خانگی / پراید ۲۷ میلیون تومان شد...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اروپا، #ایران، #بازار، #بانک_مرکزی، #تحقیقاتی، #تومان، #خانه، #خبر، #خودروهای_وارداتی، #دلار، #دولت، #فردوسی، #مجلس، #مرداد، #مردم، #مرز، #ملت، #میدان، #میدان_فردوسی، #هواپیمایی، #وارداتی، #پراید، #کمیسیون_برنامه_و_بودجه_مجلس

با اعلام نرخ در صرافى‌ها ، ارزش دلار در بین دلالان نیز کاهش پیدا کرد. اکنون دلالان نرخ هر دلار آمریکا را براى فروش ١٠هزار تومان و براى خرید ٨هزار تومان اعلام کرده‌اند.
به گزارش « انتخاب » گزارش تا این ساعت از وضعیت بازار هر دلار آمریکا در تابلوى صرافى‌ها با نرخ ١٣/٦٥٠تومان براى فروش و ١٣/٥٠٠تومان براى خرید روشن شد.
سیر نزولی قیمت ارز در بازار در حالی ادامه دارد که جمع زیادی از مردم در خیابان فردوسی در تلاش هستند تا دلار و یوروی خود را بفروشند.
دلالها که از ظاهرشان پیداست ضرر سنگینی کردند هر کدام در پاتوق خود ایستاده و قیمت‌های بسیار پایینی را به مردمی که قصد فروش ارزهایشان را دارند می‌دهند.
مردمی که در خیابان فردوسی گوشی به دست در حال رفت و آمد هستند هر یک تحلیل‌های مختلفی از وضعیت بازار دارند اما نکته مشترک در صحبت‌هایشان این است که علاوه بر دولت و مجلس مردم نیز مسبب گرانی‌های اخیر شده‌اند و اگر از همان ابتدا نمی‌خریدند هرگز دلار رنگ 19 هزار تومان را نمی‌دید.
میدان فردوسی از صبح امروز علاوه بر رفت آمدوهای مردم شاهد حضور خبرنگاران داخلی و خارجی که دوربین به دست از کاهش چشمگیر نرخ ارز گزارش تهیه کرده و پای حرف مردم نشسته‌اند.
اصلاحیه /
خبر سقوط قیمت سکه به مرز 3 میلیون تومان به نقل از بانک مرکزی ، صحت ندارد. این خبر مربوط به روز 17 مرداد ماه بود که امروز به اشتباه برخی منابع آن را بازنشر کرده بودند.
دلار در صرافی ها به کانال ۱۰هزار تومان برگشت
دلار در صرافی ها نیز به کانال ده هزار تومان بازگشته است
پراید ۲۷ میلیون تومان شد
همزمان با سقوط قیمت دلار ، قیمت خودروهای وارداتی و صادراتی هم کاهش یافت. قیمت خودروهای خارجی به طور میانگین ، 50 میلیون تومان و خودروهای داخلی هم از 1.5 تا 12 میلیون تومان کاهش یافت. همچنین پراید پراید ۲۷ میلیون تومان قیمت خورده است.
علت کاهش قیمت دلار
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس روز سه شنبه از اختیارات واگذار شده به بانک مرکزی برای مداخله بیشتر در بازار ارز برای دستیابی به میانگین مناسب قیمت‌ها خبر داد.
غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خانه ملت گفت:‌ « پیش بینی می شود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و بانک مرکزی بتواند به خوبی بازار را مدیریت کند روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد تا به یک میانگین مناسب دست یابد. »
صدور اجازه دخالت بانک مرکزی در بازار آزاد ارز از طریق بانک ها و صرافی‌ها در هفته گذشته ، باعث شد که بانک مرکزی با صدور بخش نامه‌‌ای بانک ها را به تخصیص ارز اسکناس به نیازهای خدماتی شهروندان ملزم کند.
در این بخشنامه تامین ارز دانشجویی ، تحقیقاتی ، پزشکی و درمانی و خدمات هواپیمایی از جمله این نیازها ذکر شد.
انتشار این خبر با این عنوان که از این پس بانک‌ها و صرافی‌ها به تمامی نیازهای خدماتی مردم ارز اسکناس تخصیص می دهند ، فضای روانی بازار آزاد ارز را تحت تاثیر خود قرار داد و شبکه صرافی‌ها نیز با هدف تجدید ذخایر اسکناس خود از برداشت عمومی بازار از چشم‌انداز افزایش عرضه ارز توسط بانک مرکزی ، استقبال کرد و با کاهش قیمت‌های خرید خود شتاب روند نزولی قیمت‌ها را افزایش داد.
از سوی دیگر توافق اروپا برای ایجاد ساز و کار تجاری با ایران با وجود تحریم‌های تحمیل شده از سوی آمریکا نیز می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار بر جو روانی بازار ارز باشد.
---سیر نزولی قیمت ارز در بازار در حالی ادامه دارد که جمع زیادی از مردم در خیابان فردوسی در تلاش هستند تا دلار و یوروی خود را بفروشند. اکنون دلالان نرخ هر دلار آمریکا را براى فروش ١٠هزار تومان و براى خرید ٨هزار تومان اعلام کرده‌اند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی؛ ثبات بازار یا جو روانی؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ اقتصاد
بازار آزاد ارز در ایران شامگاه دوشنبه نهم مهرماه (یکم اکتبر) پس از پدید آمدن نشانه‌هایی از عقب‌گرد نرخ‌ها شاهد هجوم شهروندان در مقابل صرافی‌ها برای فر...ادامه مطلب»

تلاش عده‌ای برای اخلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد / واکنش روحانی به ...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ سیاست
در جریان سخنرانی رئیس جمهور در یزد، شمار کمی از حاضران شروع به دادن شعارهایی کردند. اگرچه شعاردهندگان تعدادشان کم بود و صدای آنها چندان شنیده نمی شد، ...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»


EOF