دادگاه لاهه از آمریکا خواست موانع صدور اقلام بشردوستانه به ایران را رفع کند

دادگاه لاهه از آمریکا خواست موانع صدور اقلام بشردوستانه به ایران را رفع کند ...
bbc.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Bbc.com، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #برجام، #تجهیزات، #تحریم، #ترامپ، #توافق_هسته_ای، #دادگستری، #دولت، #دیوان، #سازمان_ملل، #فرمان، #لاهه، #هلند


دیوان بین المللی دادگستری در لاهه هلند حکم موقت خود را در پرونده شکایت از آمریکا به دلیل بازگشت تحریم ها علیه ایران اعلام کرده و گفته است که تحریم ها جان شهروندان ایرانی را به خطر انداخته. دیوان لاهه از دولت آمریکا خواسته تا صدور حکم نهایی ، موانع صدور اقلام بشردوستانه به ایران را برطرف کند.
دیوان بین المللی دادگستری رکن قضایی سازمان ملل و مقر آن در شهر لاهه هلند است

* * * بر اساس این حکم ، دیوان بین المللی دادگستری ، اعلام کرد که صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا بر مبنای پیمان مودت میان دو کشور را دارد.
ایران به دلیل بازگرداندن تحریم های آمریکا که ناشی از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای موسوم به برجام است ، اوایل تابستان امسال به دیوان بین المللی دادگستری شکایت کرد و خواستار بررسی اضطراری موضوع شد.
دیوان بین المللی دادگستری در رای خود از ایالات متحده آمریکا خواسته است تا موانع صدور اقلام بشردوستانه به ایران از جمله دارو ، تجهیزات پزشکی ، مواد غذایی ، لوازم کشاورزی ، قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری و خدمات فنی مورد نیاز آن را رفع کند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در اواسط بهار سال جاری با اعلام خروج کشورش از توافق هسته ای با ایران ، فرمان بازگشت تحریم های رفع شده با این توافق را صادر کرده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

دیوان بین‌المللی دادگستری رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا را آغاز کرد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ اخبار
بوسیله Euronews با استفاده از رویترز، خبرگزاری فرانسه • به روز شده در: ۲۷/۰۸/۲۰۱۸ دیوان بین‌المللی دادگستری روز دوشنبه رسیدگی به پرونده شکایت ایران ...ادامه مطلب»

موضوع شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری چیست؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ سیاست
ایران روز دوشنبه ۱۶ ژوئیه از ایالات متحده آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری، ارگان قضایی سازمان‌ ملل واقع در شهر لاهه هلند شکایت کرد. موضوع این شکای...ادامه مطلب»


EOF