حذف مارال مردانی به دلیل حجاب؛ سخنان ضد و نقیض مسئولان ورزش ایران

حذف مارال مردانی به دلیل حجاب؛ سخنان ضد و نقیض مسئولان ورزش ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آرژانتین، #آسیا، #اسلامی، #اعتراض، #المپیک، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #جودو، #جودوی_ایران، #حجاب، #خبرگزاری، #سلاح، #شبکه_های_اجتماعی، #فدراسیون، #ورزش

رضا قره خانلو ، رئیس آکادمی ملی المپیک ایران می گوید مدیر اجرایی مسابقات المپیک جوانان آرژانتین نامه ای را به وی نشان داده است که براساس آن ممنوعیت بازی مارال مردانی ، جودوکار ایرانی در رقابت ها به اطلاع محمد درخشان ، رئیس فدراسیون جودوی ایران رسیده بود.
مارال مردانی ، جودوکار ایرانی قرار بود در رقابت های المپیک جوانان آرژانتین در وزن زیر ۷۸ کیلوگرم دختران به مصاف ورزشکار جمهوری دومینیکن برود اما مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل حجاب او به وی اجازه مسابقه ندادند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا رئیس آکادمی ملی المپیک ایران در مورد اعتراض به این مسئله اظهار داشت: « ما به این موضوع اعتراض کردیم که فدراسیون ما این دختر را به رقابت‌ها فرستاده است. مدیر اجرایی مسابقات به بنده نامه‌ای را نشان داد که بین رییس فدراسیون بین‌المللی جودو و آقای درخشان به عنوان رئیس فدراسیون جودوی ایران رد و بدل شده بود که طی آن به درخواست فدراسیون ایران برای انجام مسابقه با حجاب پاسخ منفی داده شده بود. بعد از دیدن این نامه ما خلع سلاح شدیم. »
وی افزود: « نکته‌ای در این میان باید روشن شود و آن اینکه اگر قرار بوده خانم مردانی به این رقابت‌ها اعزام شود و فدراسیون نیز بر این اعزام صحه گذاشته است ، حتما برای مسابقه دادن با حجاب اسلامی مجوزی وجود داشته است. اکنون باید فدراسیون جودوی ایران این مسئله را روشن کند که این مجوز کجاست و اگر این مجوز وجود داشته باشد ، قطعا دست ما برای پیگیری موضوع بازتر خواهد بود. »
محمد درخشان ، رئیس فدراسیون جودوی ایران پیش از این تاکید کرده بود که اتحادیه جودوی آسیا مکاتبه ای با فدراسیون تحت نظر او مبنی بر ممنوعیت پوشش حجاب در بازی های المپیک جوانان نداشته است. وی گفته بود: « چون صالحی امیری ، رییس اتحادیه جودوی آسیا را نمی‌شناسد احتمالا او را با فرد دیگری اشتباه گرفته است! »
مارال مردانی تنها نماینده جودوی بانوان ایران در مسابقات المپیک جوانان آرژانتین بود. او با عدم حضور در برابر حریف خود از جمهوری دومینیکن از دور مسابقات حذف شد.
موضوع حذف مارال مردانی از بازی های المپیک جوانان واکنش کاربران ایرانی را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تعلیق شرکت ایران در تمامی مسابقات جهانی جودو تایید شد ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تعلیق فدراسیون جودوی ایران از شرکت در تمامی مسابقات و فعالیت های اجرایی و مدنی تحت مدیریت این نهاد تایید شده است. ایران ...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد / ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
با اتهام باخت عمدی، تبعیض، گرایش سیاسی و زیر پای گذاشتن اساسنامه؛ فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد / فرصت ۲۱روزه برای شکایت به دادگاه ح...ادامه مطلب»

تمام ورزشکاران ایرانی که پرچم ایران را رها کردند ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی اخیرا اوج گرفته است، اتفاقی که البته تازه نیست اما در ماه‌های اخیر در میان قهرمانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شتاب...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF