دیپلمات بازداشت شده ایرانی درآلمان، از مصونیت کامل دیپلماتیک برخوردار است

دیپلمات بازداشت شده ایرانی درآلمان، از مصونیت کامل دیپلماتیک برخوردار است ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ سیاست

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آلمان، #اتریش، #امور_خارجه، #ایرانی، #ایسنا، #بهرام_قاسمی، #وزارت_امور_خارجه، #وین، #کنوانسیون_وین

سخنگوی وزارت امور خارجه ، گفت: اسدالله اسدی دیپلمات بازداشت شده ایرانی در آلمان از مصونیت کامل برخوردار است.
بهرام قاسمی در خصوص نقل قول مطرح شده از وی مبنی بر این که " آقای اسدی فقط در وین مصونیت دارد " به ایسنا گفت: متاسفانه تیتر مطلب با محتوایی که بنده گفته بودم یکسان نیست. در مسائل حقوقی و سیاسی ، تقطیع و گزینش مطالب می تواند اثرات بسیار نامطلوبی به دنبال داشته باشد.
وی افزود: آنچه من گفتم دقیقا این بود که مصونیت دیپلماتیک ایشان مرتبط است با جایگاه دیپلماتیکی که در اتریش داشته اند و تصریح کرده بودم (برگرفته از ماده چهل کنوانسیون وین ۱۹۶۱) که ایشان در مسیر عزیمت و رفت و برگشت به محل ماموریت نیز دارای مصونیت بوده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: از نگاه ما چون این دیپلمات ایرانی به رغم عدم حضور در کشور محل ماموریت خود ، در مسیر بازگشت به محل ماموریت بوده است ، لذا بر اساس ماده ٤٠ کنوانسیون وین از مصونیت کامل برخوردار می باشد و نمی‌توان گفت فاقد مصونیت بوده است؛ لذا تیتر "اسدی فقط در وین مصونیت دیپلماتیک دارد" نه تنها صحیح نیست ، که اصولا با اظهارات بنده مغایرت دارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

احضار سفرای فرانسه و بلژیک و کاردار آلمان به وزارت امور خارجه ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ سیاست
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد : سفرای فرانسه و بلژیک و کاردار آلمان به وزارت امور خارجه احضار شدند. به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی با اعلام ا...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

جک استرا: غیررسمی به ایران مشورت می‌دهم ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ سیاست
وزر امور خارجه پیشین انگلیس با مطلوب خواندن سطح روابط لندن- تهران گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درک صحیحی از اوضاع سیاسی و روابط بین الملل ندار...ادامه مطلب»

حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت خارجه احضار شد ...
isna.ir ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ اخبار
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفیر سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع دولت ایالات متحده آمریکا بعدازظهر امروز توسط محمد کشاورززاده مدیرکل آمریکا وزارت ام...ادامه مطلب»


EOF