درگیری میان پناهجویان عمدتا ایرانی و افغان با پلیس کرواسی در مرز بوسنی 0

درگیری میان پناهجویان عمدتا ایرانی و افغان با پلیس کرواسی در مرز بوسنی 0 ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آسیا، #آفریقا، #اروپای_غربی، #افغان، #ایرانی، #بوسنی، #بوسنی_و_هرزگوین، #حمام، #شمال_آفریقا، #صربستان، #غربی، #مرز، #هرزگوین، #پناهجویان، #چهارشنبه، #کرواسی

درگیری میان پلیس کرواسی و پناهجویانی که قصد عبور از مرز بوسنی را داشتند ، به زخمی شدن چندین نفر انجامید.
در جریان این درگیری که روز چهارشنبه ۲۴ اکتبر روی داد ، پلیس کرواسی به سمت پناهجویان گاز اشک‌آور پرتاب کرده و برای عقب راندن آنها از باتوم استفاده کرد.
صدها پناهجوی عمدتا ایرانی ، افغان و سوری که از سد پلیس بوسنی عبور کرده بودند ، توسط پلیس مرزی کرواسی متوقف شدند.
هزاران پناهجویی که از جنگ و فقر در آسیا و شمال آفریقا گریخته‌اند اکنون زندگی سختی در بوسنی و هرزگوین دارند و با رسیدن زمستان وضعیت آنان سخت‌تر می‌شود. بیشتر این پناهجویان قصد عبور از کرواسی و رسیدن به کشورهای اروپای شمالی و غربی را دارند.
زن پناهجویی که در درگیری با پلیس کرواسی درمرز بوسنی زخمی شده استرویترز

* * * مجید دیانی ، پناهجوی ایرانی می‌گوید: « ما چاره‌ای نداریم. دیگر پولی نداریم ، پولمان را از دست داده‌ایم. نمی‌توانیم اینجا بمانیم. سرپناه گرمی اینجا نداریم. حمام نداریم. دلمان برای یک تخت خواب تنگ شده. روزها و ماه‌هاست که نخوابیده‌ایم. »
این پناهجویان که دو شب را در مرز بوسنی و کرواسی به سر بردند ، امیدوار بودند که به آنها اجازه عبور داده شود.
از سوی دیگر روز گذشته در مرز صربستان با کرواسی نیز تعداد زیادی پناهجو که قصد رفتن به اروپای غربی را داشتند در پشت نوار مرزی صربستان با کرواسی ، با ممانعت و خشونت مأموران پلیس کروات روبرو شدند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جهان تا سال 2100 به چه جمعیتی می رسد؟...
khabaronline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ فرهنگ
پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که جمعیت جهان تا سال 2100 میلادی به بیش از 11 میلیارد نفر می‌رسد و بی‌تردید جهان با این افزایش جمعیت، تغییرات چشمگیری خواهد...ادامه مطلب»

نشست صوفیه؛ تاکید رهبران اروپا بر حفظ برجام و داشتن «رویکرد واحد» در ق...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ سیاست
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا عصر چهارشنبه وارد صوفیه، پایتخت بلغارستان جمع شدند تا در جریان نشستی دو روزه علاوه بر هم‌اندیشی دربارۀ موضع این اتحادیه...ادامه مطلب»

الف - مروری بر مداخلات نظامی آمریکا در پنجاه سال اخیر...
alef.ir ۱۳۹۲/۰۶/۰۹ اخبار
جنگ؛ به عنصری لاینفک در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. از جنگ دوم جهانی به بعد، ایالات متحده هر گاه که منافع خود و هم پیمانان نزدیک ر...ادامه مطلب»

حیات وحش ایران: پلنگ طبس ...
tabasenc.ir ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ طبیعت
پلنگ طبس | دسته بندی حیات وحش طبس این حیوان منطقه نایبند زیست میکند .پناهگاه حیات وحش نایبندان در جنوب و جنوب غربی طبس واقع شده است. فاصله پناهگاه ت...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF