فرماندار تهران: هرشب 5 هزار نفر در گرمخانه های پایتخت نگهداری می شوند/ شهرداری: تهران به سرریز آسیب های اجتماعی تبدیل شده

فرماندار تهران: هرشب 5 هزار نفر در گرمخانه های پایتخت نگهداری می شوند/ شهرداری: تهران به سرریز آسیب های اجتماعی تبدیل شده ...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #الله، #ایرنا، #تهران، #دولت، #ریال، #زیرساخت، #سامان، #شهردار_تهران، #شهرداری، #شهرداری_تهران، #فرماندار، #مدرسه، #وزارت_کشور، #پایتخت، #چهارشنبه

فرماندار تهران گفت: متکدیان در پایتخت به صورت روزانه جمع آوری و به مرکز فوریت های خدمات اجتماعی تحویل می شوند.
به گزارش ایرنا ، عیسی فرهادی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران افزود: با راه اندازی این مرکز ، بهزیستی در خصوص کمبود جا دلیلی نخواهد داشت و انتظار می رود به منظور توانمندسازی این افراد گام بردارد.
وی با اشاره به اینکه هر شب سه تا پنج هزار نفر در گرمخانه های شهرداری تهران نگهداری می شوند یادآور شد: سال گذشته در فصل زمستان حتی یک مورد فوتی در خیابان های پایتخت گزارش نشد.
فرماندار تهران ادامه داد: طرح احداث مجتمع فوریت های اجتماعی به پیشنهاد شهرداری تهران سال 93 به وزارت کشور ارسال و به تصویب شورای اجتماعی کشور رسید.
تهران به سرریز آسیب های اجتماعی کشور تبدیل شده است
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: تهران به دلیل گسترش مهاجرت به محل سرریز آسیب های اجتماعی کشور تبدیل شده است.
ولی الله شجاع پوریان عصر چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز فوریت های خدمات اجتماعی کشور افزود: آمار افراد آسیب دیده در تهران از مجموع آسیب دیدگان کلانشهرها بیشتر است.
وی با بیان اینکه شرح وظایف دستگاه های مختلف در این حوزه از سوی قانونگذار مشخص شده است اظهارداشت: وظیفه شهرداری تنها مربوط به جمع آوری افراد آسیب دیده ، تهیه زیرساخت ها و پشتیبانی است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری بیش از وظایف و تکالیفی که برعهده داشته انجام داده خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در این زمینه دارای بیش از 83 مجموعه و زیرساخت از جمله 22 مرکز بهاران ، 16 مرکز پرتو ، 22 مرکز خدمات اجتماعی ، 2 سامان سرا و سه مدرسه صبح رویش است.
وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران یک ریال از بودجه عمومی دولت دریافت نمی کند افزود: باید همه دستگاه ها به وظایف خود عمل کنند و از زیر کار سُر نخورند تا رسوب آن روی سر شهرداری نماند.
شجاع پوریان خاطرنشان کرد: شهرداری امکان ارائه خدمات به 250 مددجو به صورت روزانه را دارد مشروط به اینکه افراد آسیب دیده جمع آوری شده بیشتر از 24 ساعت در مرکز فوریت های شهرداری نمانند.
وی یادآور شد: علاوه بر آن در راستای توانمندسازی افراد آسیب دیده زیرساخت هایی به منظور کارآفرینی از جمله 4 مرکز رشد و فناوری ، 1 مرکز شکوفایی و 130 مکان به منظور بهره برداری صاحبان کسب و کار در حوزه آسیب های اجتماعی فعال است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

از سیر تا پیاز "طرح ترافیک جدید" پایتخت در گفت و گو با معاون شهرداری ت...
tadbirvaomid.ir ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ خودرو
معاون ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در این طرح با برچیده شدن سهمیه ها، جامعه از طبقه طبقه شدن رها می شود، افزود: هم مسئولان کشور و هم نمایندگان م...ادامه مطلب»

تلاش برای بازگشت حال خوش به بزرگ‌ترین خیابان خاورمیانه...
khabaronline.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ طبیعت
مشکل «چنارهای ولی‌عصر» سرطان نیست | رییس‌جمهور سه‌شنبه درخت می‌کارد جامعه > شهری - به گفته شهردار تهران 740 چنار 15 ساله از جمعه 11 اسفند (امروز) تا پ...ادامه مطلب»


EOF