بارش بیش از حد نرمال در مهر ۹۷

بارش بیش از حد نرمال در مهر ۹۷ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آذربایجان، #آذربایجان_شرقی، #آذربایجان_غربی، #اردبیل، #استان_تهران، #ایسنا، #ایلام، #تهران، #خبر، #خراسان، #خراسان_جنوبی، #خراسان_رضوی، #خوزستان، #زنجان، #سلسیوس، #غربی، #مازندران، #هواشناسی

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت بارش و دمای کشور در مهر ماه به عنوان اولین ماه از سال زراعی جدید ، از بارش بیش از نرمال و دمای نرمال در بیشتر استان‌های کشور طی این ماه خبر داد.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا وضعیت بارشی کشور را طی اولین ماه سال زراعی جدید تشریح کرد و گفت: در مهرماه (اولین ماه سال زراعی سال ۹۸-۹۷) کل کشور ۱۰.۴ میلی‌متر بارش دریافت کرده است و با توجه به اینکه میانگین بارش بلندمدت کشور در ماه مهر ، ۶.۸ میلی‌متر ثبت شده ، ‌ ماه گذشته نسبت به بلندمدت ۳.۶ میلی‌متر افزایش بارش داشتیم.
وی ادامه داد: از آنجایی که در مهرماه سال گذشته ، میانگین بارش کشور ۷.۳ میلی‌متربود در مهرماه امسال نسبت به سال گذشته ، ۳.۱ میلی‌متر افزایش بارندگی گزارش شده است.
مازندران رکورد پربارشی را در مهر۹۷ زد
رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به پربارش‌ترین استان کشور در ماه گذشته گفت: مازندران در مهرماه سال جاری ۱۲۷ میلی‌متر بارش دریافت کرده است که نسبت به بلندمدت افزایش ۵۳ میلی‌متری را نشان می‌دهد.
ضیائیان با بیان اینکه در ماه گذشته اغلب استان‌ها بارش بیش از نرمال را تجربه کرده‌اند ، اظهارکرد: در ماه مهر در استان‌های اردبیل ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و زنجان به ترتیب ۱۳.۶ ، ۸ ، ۵.۵ و ۵.۶ میلی‌متر بارش کمتر از میانگین بلندمدت بود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه به وضعیت بارشی استان تهران اشاره و اظهار کرد: تهران در مهرماه ، حدود ۲۰ میلی‌متر بارندگی داشته که نسبت به میانگین بلندمدت این ماه ، ۱۳ میلی‌متر و نسبت به سال گذشته ۱۲ میلی‌متر افزایش بارش داشته است.
رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی دربخش دیگر گفت‌وگو با اشاره به وضعیت دمایی کشور گفت: شرایط دمایی سراسر کشور به استثنای تعداد محدودی از استان‌ها در ماه گذشته در حد نرمال بوده است.
گرمترین و سردترین استان‌ها در مهر ۹۷
به گفته ضیائیان ، در ماه گذشته بیشترین افزایش دما در استان‌های خوزستان و ایلام با ۱.۶ و ۱.۵ درجه سلسیوس تجربه شد. از سوی دیگر استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی با ۱.۵ و ۱.۴ درجه سلسیوس نسبت به بلندمدت کاهش دما داشتند.
وی در پایان اظهار کرد: در مهرماه سال جاری ، دمای استان تهران نسبت به میانگین بلندمدت ، نیم درجه کمتر بوده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

افزایش غلظت گرد و غبار در تهران از فردا ...
seemorgh.com ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ اخبار
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسرسع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دمای نوار شمالی و احتمال وقوع سیلاب در این منطقه، از افزایش غلظت گرد و غبار استان‌های م...ادامه مطلب»

حضور اتباع افغانستان در كدام استان ها ممنوع است؟...
8sobh.ir ۱۳۹۵/۱۰/۰۳ فرهنگ
در سال 93 بیش از 4000 نفر از این اتباع دستگیر شدند و مازندران از جمله استان‌هایی است که ورود، ازدواج، اشتغال و ارائه مسکن به اتباع غیرمجاز افغانی ممنو...ادامه مطلب»

موج جدید بارشی در کشور/ صبح روز طبیعت باران می‌بارد ...
jahannews.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ طبیعت
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که سامانه جدید بارشی طی ۲۴ ساعت آینده از شمال و شمال غرب وارد کشور می‌شود که بارندگی‌های باران و برف را به‌دنبال خواهد ...ادامه مطلب»

سیل از شمال، روانه غرب و جنوب ایران شد؛ افزایش تلفات جانی در شیراز ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ تاریخ
یک هفته پس از جاری شدن سیل در چهار استان شمالی ایران با ورود سامانه بارشی جدید به غرب و جنوب ایران در تازه‌ترین مورد استان لرستان با طغیان رودخانه موا...ادامه مطلب»


EOF