ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان / عکس

ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان / عکس ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آجر، #آفریقای_جنوبی، #خبرآنلاین، #دانشگاه، #سیمان، #مصنوعی، #کلسیم

محققان دانشگاه کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی از اولین آجر بیولوژیکی ساخته‌شده از ادرار انسان ، رونمایی کردند.
به گزارش خبرآنلاین ، آمریکایی‌ها در سال 2010 آجر ساخته‌شده از ادرار را با استفاده از یک‌راه حل مصنوعی ایجاد کرده بودند اما آنچه سوزان لمبرت دانشجوی ارشد مهندسی شهری با کمک سوپروایزر خود ، دکتر دیلون راندال ساخته ، از فرایند طبیعی موسوم به « رسوب کربنات میکربی » بهره برده است که به گفته راندال برخلاف نحوه شکل‌گیری دریاها نیست. {لینک}
بخشی از ادرار با شن سُست همراه با باکتری ترکیب‌شده تا آنزیمی به نام Urease تولید کند و از سوی دیگر کربنات کلسیم از طریق یک واکنش شیمیایی پیچیده تولید می‌شود و درنتیجه کربنات کلسیم شن را به سیمان تبدیل می‌کند.
آجرها در دمای اتاق به‌صورت قالبی در می‌آیند که برای محیط‌زیست بهتر است. (آجر معمولی در دمای زیر 1400 درجه ساخته‌شده و دی‌اکسید کربن زیادی هم تولید می‌کند)
راندال معتقد است ادرار طلای مایع است و 97 درصد از فسفر موجود در ادرار را می‌توان به فسفات کلسیم تبدیل کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
افتتاح پل ورسک توسط رضاشاه ...
fa.wikipedia.org 25/04/1936 تاریخ
پل وِرِسک از بزرگ‌ترین پل‌های راه‌آهن سراسری ایران است که در ارتفاعات روستای ورسک در ۲۷کیلومتری شهر پل سفید در شهرستان سواد کوه در استان مازندران قرار...ادامه مطلب»

خاص‌ترین عکس تهران که ۹۰ سال پیش گرفته شد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ تاریخ
عکس - ۹۰ سال پیش باغ ملی یا میدان مشق تهران هنوز پر از ساختمان‌های اداری نبود. این محوطه محل مشق نظام بود و تنها ساختمان بزرگ قزاقخانه و سر در میدان د...ادامه مطلب»

پل تاریخی دزفول؛ قدیمی‌ترین پل استوار جهان ...
irna.ir ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ تاریخ
تهران- ایرنا- پل تاریخی دزفول با گذشت بیش از ۱۷ قرن همچنان پابرجا است و به عنوان قدیمی‌ترین پل استوار جهان که هنوز حیات خود را حفظ کرده در جهان شناخته...ادامه مطلب»

کارت اعتباری دوران هخامنشیان را ببینید/ ایران پیشتاز ابداعات مالی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ تاریخ
اقتصاد > بازار مالی - پادشاهان ایرانی در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان کارت های اعتباری را برای مقامات حکومتی خود طراحی کرده بودند که کار کارتهای اعتباری امروز را ان...ادامه مطلب»

زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلا...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ سیاست
زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلاسکو، غلط بوده است جامعه > شهری - استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی گفت: اگر ...ادامه مطلب»


EOF