رتبه اول گیلان در فوت عابران پیاده/ روزی 2 کشته

رتبه اول گیلان در فوت عابران پیاده/ روزی 2 کشته ...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ خودرو

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آستارا، #استان_گیلان، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #تالش، #ترکیه، #تیرماه، #ریال، #شعار، #شهرستان، #فرهنگ، #محور، #مردم، #پلاک، #گیلان

ترکیه به هواپیماهای ایرانی "سوخت نداد"/ یک پرواز لغو شد
سهم استان گیلان از این آمار 2 کشته در روز و 23 نفر مصدوم است.
جانشین فرماندهی پلیس راه گیلان گفت: این استان رتبه نخست کشور را در فوت عابران پیاده دارد.
به گزارش ایسنا ، سرهنگ جاور صفاری که جهت شرکت در همایش جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستا به شهرستان مرزی بندر آستارا سفر کرده بود ، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روزانه به طور میانگین در سطح کشور 45 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند و 970 نفر نیز مصدوم می‌شوند.
وی با بیان اینکه سهم استان گیلان از این آمار 2 کشته در روز و 23 نفر مصدوم است ، ادامه داد: در هفت ماه نخست سال 1397 ، بالغ بر 308 نفر در استان گیلان کشته شدند که 106 نفر موتور سوار و 58 نفر عابر پیاده بودند.
سرهنگ صفاری با تأکید بر اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال 1396 کاهش دارد ، افزود: در سال گذشته استان گیلان رتبه اول کشور در فوت عابران پیاده و رتبه دوم تصادفات موتورسیکلت را به خود اختصاص داد که قابل تأمل است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 198 موتور سوار در جاده های استان فوت کردند ، خاطرنشان کرد: تعداد کثیری از رانندگانی که تصادف می‌کنند و از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند ، مجروح یا معلول می‌شوند.
جانشین فرماندهی پلیس راه استان گیلان در بخش دیگر سخنان خود به خسارات ناشی از این تصادفات اشاره کرد و توضیح داد: هزینه تصادف هر نفر 7 میلیارد ریال است که در سال گذشته رقمی در حدود 430 میلیارد ریال هزینه بر کشور تحمیل شد.
وی ، توجه به ایمنی موتور سیکلت‌ها و عابران پیاده به خصوص هنگام تردد در شب را از اولویت‌ها برشمرد و اضافه کرد: بررسی تعداد کشته‌ها در میان موتورسواران ، مبین این است که از موتورسیکلت به نحو شایسته‌ای استفاده نمی‌کنیم.
جانشین فرمانده پلیس راه استان گیلان نیز گفت: محور آستارا - تالش یکی از مسیرهای قرمز و پرتصادف در استان گیلان است.
به گزارش ایسنا ، سرهنگ جاور صفاری در همایش جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستا که با شعار « کلاه ایمنی ، ضامن سلامتی شما » در روستای سیبلی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد ، اظهار کرد: ساده ترین روش برای کاهش خطرات موتورسواری ، استفاده از کلاه ایمنی است.
وی با بیان اینکه طول راه های استان گیلان 593 کیلومتر است ، ادامه داد: محور آستارا - تالش یکی از مسیرهای قرمز و پرتصادف در استان گیلان است که باید دلایل آن در چند بخش بررسی شود. 4 درصد از کشت‌ ها بر اثر تصادفات در استان گیلان ، با خودروهای پلاک شهرستان آستارا رخ می‌دهد.
سرهنگ صفاری با اشاره به اینکه باید استفاده از کلاه ایمنی به یک فرهنگ در کشور تبدیل شود ، تصریح کرد: در مجموع در سطح کشور شاهد کاهش تصادفات هستیم که رعایت قواعد و قوانین رانندگی توسط مردم از دلایل آن است.
وی با تأکید بر اینکه نام ایران در بین 10 کشور پرتصادف جهان قرار دارد ، اضافه کرد: به طور میانگین در کشور ، روزانه 45 نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهند.
جانشین فرماندهی پلیس راه گیلان با بیان اینکه از تیرماه سالجاری تاکنون 1216 کلاه ایمنی رایگان در میان موتورسواران استان توزیع شده است ، خاطرنشان کرد: استان گیلان بالغ بر 189 هزار و 293 دستگاه موتورسیکلت دارد.
به گزارش ایسنا ، در پایان این مراسم به 50 نفر از رانندگان موتورسیکلت در شهرستان به قید قرعه کلاه ایمنی اهدا شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند ...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ اقتصاد
زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند میزان تولید در چند سال گذشته از زمان جنگ هم بدتر بود / مردم باید باور داشته باشند ...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF