کوهنوردی بانوان در مشهد فقط با اجازه پدر یا همسر!

کوهنوردی بانوان در مشهد فقط با اجازه پدر یا همسر! ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #استان_خراسان، #استان_خراسان_رضوی، #ایسنا، #خراسان، #خراسان_رضوی، #فدراسیون، #مشهد، #ورزش، #کوهنوردی

در پی انتشار بخش‌نامه‌ای منتسب به هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی ، رییس فدراسیون کوهنوردی می گوید که ملاک عمل فدراسیون آیین نامه های وزارت ورزش و یا آیین نامه های داخلی فدراسیون است.

به گزارش ایسنا ، در بند ۲ بخشنامه جدید منتسب به هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی به صراحت بیان شده است: در جهت رعایت ماده ۱۱۰۵ قانون مدنی و نیز فتاوای علمای دین ، برای صیانت از بنیان و اساس خانواده‌ها ، اجازه همسر برای شرکت خانم‌های متاهل و اجازه ولی قهری برای خانم‌های مجرد و نوجوانان تا سن ۲۰ سال برای حضور در برنامه‌های کوهنوردی الزامی است.

رضا زارعی در گفت و گو با ایسنا ، در مورد ممنوعیت‌هایی که برای بانوان و دختران کوهنورد در یکی از بخشنامه ها آماده است ، اظهار کرد: این بخشنامه متعلق به هیات استانی خراسان رضوی است. هیات این استان با همکاری اداره کل ورزش استان این بخشنامه را تهیه کرده است.
وی ادامه داد: ملاک عمل فدراسیون آیین نامه های وزارت و یا آیین نامه های داخلی فدراسیون است.
رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی خاطرنشان کرد: البته من این موضوع را تایید و یا تکذیب نمی کنم چون نمیدانم که بر اساس چه کاری صورت گرفته است. ممکن است در یک استان شرایط خاصی پیش بیاید که مسئولیت آن به عهده آن استان است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
حمایت دولت از زلزله زدگان خراسان رضوی آخرین وضعیت مناطق زلزله زدگان خ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ اخبار
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارش نهایی از آخرین وضعیت مناطق زلزله زدگان خراسان رضوی را تشریح کرد. اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت:...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

تولید گاز از شرق کشور طی ۱۰ سال آینده متوقف خواهد شد؟ ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ اخبار
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با بیان اینکه تولید گاز از مخازن گازی شرق کشور تا ۱۰ سال آینده کاهش خواهد یافت،تدابیری که برای تامین گاز این م...ادامه مطلب»

بررسی زلزله‌های هفته گذشته؛ وقوع 9 زلزله در اطراف تهران در هفته گذشته...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ اخبار
در هفته گذشته 9 زلزله در اطراف تهران به ثبت رسید که بزرگترین آن مربوط به پردیس تهران با بزرگای 3.4 ریشتر بوده و در سطح کشور نیز بزرگترین زلزله رخ داده...ادامه مطلب»

چوخه کاران خراسان در تربت حیدریه پنجه در پنجه شدند ...
irna.ir ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
تربت حیدریه- ایرنا- پنجمین دوره مسابقه های کشتی باچوخه استان های خراسان رضوی و شمالی، جام غدیر، روز سه شنبه در روستای نسر از توابع بخش جلگه رخ تربت حی...ادامه مطلب»


EOF