صادرات فرش ایران یک میلیارد و 220 میلیون دلار بود که پس از تحریم یک سوم شد

صادرات فرش ایران یک میلیارد و 220 میلیون دلار بود که پس از تحریم یک سوم شد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ واردات-صادرات

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آلمان، #اروپا، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #برجام، #تحریم، #تسنیم، #دستباف، #دلار، #صادرات، #فرهنگ، #مرکز_ملی_فرش، #مرکز_ملی_فرش_ایران، #واردات، #چابهار

تسنیم نوشت: رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: سالانه از محل صادرات فرش دستباف ایران به سراسر جهان و به‌ویژه آمریکا ، بیش‌از ۴۰۰میلیون دلار ارز عاید کشور می‌شود.
فرشته دست‌پاک در چابهار اظهار داشت: سالانه از محل صادرات فرش دستباف ایران به سراسر جهان بیش‌از 400میلیون دلار ارز عاید کشور می‌شود.
وی با بیان اینکه 80 درصد فرش دستباف ایران صادر می‌شود؛ افزود: ایالات متحده آمریکا با 32 درصد ، میزبان بیشترین مقدار صادرات فرش دستباف ایران است؛ بعد از آمریکا آلمان با 12 درصد در رتبه دوم میزبان واردات فرش ایرانی است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران با یادآوری اینکه فرش ایرانی نماد هویت و فرهنگ ایرانی است؛ گفت: هرچند آمریکا فرش دستباف را در لیست اولیه تحریم‌های خود قرار داده است اما با توجه به خواهان بسیاری که فرش ایرانی در این کشور دارد ، پویش‌های مردمی و مردم‌نهاد بسیاری علیه این اقدام بلند شدند.
دستپاک ادامه داد: صادرات فرش دست‌باف ایرانی در دوران پیش‌از تحریم‌های ظالمانه گذشته در دهه 90 ، بیش‌از یک‌میلیارد و دویست‌میلیون دلار بوده است که بعد از دوران تحریم‌ها به 400میلیون دلار رسید و در دوران برجام افزایش یافت اما هرگز به رقم پیش‌از دور اول تحریم‌های همه‌جانبه نرسید.
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با توجه به اینکه اروپا در دوران تحریم‌های حاضر با آمریکا همراهی نکرده و با توجه به پویش‌های مردمی در خود آمریکا برای مقابله با تحریم فرش دستباف ایرانی امیدواریم بتوانیم میزان صادرات فرش را افزایش داده و اشتغال‌زایی در آن را گسترش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون به‌صورت رسمی 1.5 میلیون نفر و غیررسمی 2.5 میلیون نفر در صنعت فرش دستباف ایرانی حضور دارند که عمدتاً مددجویان و سرپرستان خانوار می‌باشند که این خود نشان می‌دهد توجه به فرش ایرانی چقدر هم برای فقرزدایی و هم برای دیپلماسی و نفوذ فرهنگی بااهمیت است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

رئیس کل بانک مرکزی : اعطای مشوق ویژه به صادرکنندگان به روسیه ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ اخبار
سیف از آماده بودن شرایط برقراری حساب مشترک و ایجاد روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و روسیه و اعطای مشوق ویژه به صادرکنندگان کالاهای ایرانی به ...ادامه مطلب»


EOF