جراحی یک گرگ تصادف کرده در بیمارستان دامپزشکی تهران + تصاویر

جراحی یک گرگ تصادف کرده در بیمارستان دامپزشکی تهران + تصاویر ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ طبیعت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #البرز، #ایسنا، #بیمارستان، #بیمارستان_دامپزشکی، #تهران، #جاده_چالوس، #حفاظت_محیط_زیست، #حکیمی، #حیات_وحش، #حیوانات، #خبر، #خودرو، #زیرساخت، #سرد، #شکار، #طبیعت، #فردین، #محیط_زیست، #چالوس، #کرج

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز برخورد خودروی عبوری در جاده چالوس با یک قلاده گرگ خبر داد و گفت: گرگ حادثه دیده که در این تصادف دچار شکستگی کامل استخوان ران شده بود در بیمارستان مرکزی دامپزشکی تهران مورد جراحی قرار گرفت و برای طی مراحل نقاهت به مرکز تیمار حیات وحش کوهسار منتقل شد.

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: متاسفانه صاحب خودرو در هنگام برخورد با این گرگ توقف نکرده و حادثه توسط بومیان منطقه به محیط زیست گزارش داده شده است. استان البرز از معدود استانهایی است که زیرساخت های مورد نیاز برای کمک به حیوانات آسیب دیده دارد.

وی با اشاره به رسیدن فصل سرد و احتمال نزدیک شدن حیات وحش به خصوص کل و بز به حاشیه روستاهای استان گفت: از تمامی ساکنین منطقه و علاقمند به حیات وحش درخواست می‌شود از هر گونه آسیب زدن یا هر گونه اقدامی که موجب ایجاد وحشت و سلب آرامش حیات وحش می‌شود خودداری نموده و با مامورین یگان حفاظت محیط زیست همکاری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفات شکار و صید ، زنده گیری و یا مشاهده حیوان آسیب دیده یا زخمی مراتب را بلافاصله به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع داده و یا با شماره تلفن ۳۲۲۲۸۳۹۱ الی ۹۲ یگان حفاظت محیط زیست تماس حاصل کنند.

حکیمی از زنده‌گیری یک گرگ سرگردان در محمدشهر کرج خبر داد در خصوص حضور یک گرگ در محمدشهر کرج گفت: این گرگ روز گذشته در منطقه جعفرآباد زنده‌گیری شد. به نظر می‌رسد این گرگ از ابتدا توسط انسان نگهداری شده و به همین دلیل خوی وحشی‌گری خود را از دست داده و اهلی شده است.

وی با بیان اینکه هیچ خسارتی از جانب این گرگ به کسی وارد نشده ، خاطرنشان کرد: گرگ مورد نظر به دلیل اینکه اهلی شده امکان رهاسازی در طبیعت را ندارد چون ممکن است پس از رهاسازی دوباره به انسان نزدیک شود به همین دلیل به صورت موقت به یک مرکز نگهداری تحویل داده شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

محیط زیست در سالی که گذشت؛ حذف 15 پلنگ از طبیعت ایران/ چوپان لرستانی ...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ طبیعت
سال که گذشت به تعبیر بسیاری از کارشناسان سالی سیاه برای پلنگ های ایرانی بود چرا که تنها بر اساس آماری که در رسانه ها منتشر شد در این سال 15 پلنگ تلف ش...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

چالش‌های پلنگ ایرانی برای حیات ...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ طبیعت
پلنگ ایرانی یکی از گربه‌سانان بزرگ کشور است که در معرض خطر انقراض قرار دارد این در حالیست که طی یک سال گذشته اخبار و گزارش‌های متعددی درباره صدمه وارد...ادامه مطلب»

خبرهای جدید از "لورا و البرز" دو پلنگ زخم خورده ایران (+عکس)...
asriran.com ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ طبیعت
داستان این دو پلنگ زخم خورده اما با شکوه ایرانی در دو نقطه مختلف از کشور شرح دردناک گونه های جانوری ایران است، جانورانی که با همه زیبایی و شکوهشان قدر...ادامه مطلب»


EOF