الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی

الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #ارتش، #اسلامی، #اژدر، #ایسنا، #بومی، #جماران، #جمهوری_اسلامی، #خاورمیانه، #دریانوردی، #دریایی، #سهند، #طراحی، #فرمانده_کل، #ناوشکن_جماران

ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد.
صبح امروز و با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ، ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با نام سهند توسط متخصصان جوان نیروی دریایی طراحی و تولید شد.
در ساخت این ناوشکن که دارای قابلیت‌های فیزیکی و عملیاتی بیشتری نسبت به خواهر خود ناوشکن جماران است ، به دانش فنی داخلی نیروی دریایی اتکا شده است.
سازه اصلی سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادارگریزی ، در بلوک‌های مجزا طراحی و ساخته شده است و حوض خشک شناور به هم متصل و بعد به آب انداخته می‌شود.
قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود دو برابر جماران است و بروز رسانی‌های زیادی در ساخت آن انجام شده است.
به‌روزرسانی پرتاب گرهای اژدر ، انواع توپ‌های ضدهوایی و ضد سطحی ، سامانه موشکی سطح به سطح و سطح به هوا ، سامانه دفاع نقطه‌ای ، سامانه ضددریایی ، قابلیت رادارگریزی ، افزایش برد عملیاتی و قابلیت مانورپذیری بالا از جمله سیستم‌های این ناوشکن است.
مزیت دیگر ناوشکن سهند نسبت به جماران افزایش تعداد موتورها است و با دارا بودن ۴ موتور پرقدرت ، در انجام مانورهای حرکتی از جماران پیشی گرفته است.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با داشتن سازه بسیار قوی و رادارگریزی و افزایش سطح عرشه پرواز ، ضمن این‌که کمتر در تیررس رادارهای دشمن قرار می‌گیرد ، قادر است ۱۵۰ روز به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس‌های دوردست و آب‌های متلاطم دریانوردی کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش
ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد. صبح امروز و ب...ادامه مطلب»

پنتاگون یک ناو جنگی دیگر به خاورمیانه اعزام کرد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ارتش
نتاگون یک آتش بار ضد موشکی و یک ناو جنگی به خاورمیانه اعزام می کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: پنتاگون در پی درخوا...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تاریخ ایرانی - ناگفته‌هایی از نقش حزب توده در افشای عملیات طبس و کودتا...
tarikhirani.ir ۱۳۵۹/۰۴/۱۸ تاریخ
تاریخ ایرانی: چند روز پس از انتشار گفت‌وگوی محمدعلی عمویی، از اعضای برجسته حزب توده ایران با «تاریخ ایرانی» که در آن برای تصریح کرد خبر کودتای نوژه د...ادامه مطلب»

واکنش امیر سیاری به ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس: اجازه نمی‌دهیم "ا...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ ارتش
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم ناو هواپیمابر استنیس به آبهای سرزمینی ما نزدیک شود. به گزارش ایسنا، امیر د...ادامه مطلب»


EOF