الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی

الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #ارتش، #اسلامی، #اژدر، #ایسنا، #بومی، #جماران، #جمهوری_اسلامی، #خاورمیانه، #دریانوردی، #دریایی، #سهند، #طراحی، #فرمانده_کل، #ناوشکن_جماران

ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد.
صبح امروز و با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ، ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با نام سهند توسط متخصصان جوان نیروی دریایی طراحی و تولید شد.
در ساخت این ناوشکن که دارای قابلیت‌های فیزیکی و عملیاتی بیشتری نسبت به خواهر خود ناوشکن جماران است ، به دانش فنی داخلی نیروی دریایی اتکا شده است.
سازه اصلی سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادارگریزی ، در بلوک‌های مجزا طراحی و ساخته شده است و حوض خشک شناور به هم متصل و بعد به آب انداخته می‌شود.
قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود دو برابر جماران است و بروز رسانی‌های زیادی در ساخت آن انجام شده است.
به‌روزرسانی پرتاب گرهای اژدر ، انواع توپ‌های ضدهوایی و ضد سطحی ، سامانه موشکی سطح به سطح و سطح به هوا ، سامانه دفاع نقطه‌ای ، سامانه ضددریایی ، قابلیت رادارگریزی ، افزایش برد عملیاتی و قابلیت مانورپذیری بالا از جمله سیستم‌های این ناوشکن است.
مزیت دیگر ناوشکن سهند نسبت به جماران افزایش تعداد موتورها است و با دارا بودن ۴ موتور پرقدرت ، در انجام مانورهای حرکتی از جماران پیشی گرفته است.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با داشتن سازه بسیار قوی و رادارگریزی و افزایش سطح عرشه پرواز ، ضمن این‌که کمتر در تیررس رادارهای دشمن قرار می‌گیرد ، قادر است ۱۵۰ روز به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس‌های دوردست و آب‌های متلاطم دریانوردی کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش
ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد. صبح امروز و ب...ادامه مطلب»

بازدید دکتر جهانگیری از ناوشکن جماران...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ اخبار
،دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) در بخش پایانی سفر خود به کیش از بخش های مختلف ناوشکن جماران بازدید کرد و در جریان امکانات، تجهیزات و مأموریت ...ادامه مطلب»

پنتاگون یک ناو جنگی دیگر به خاورمیانه اعزام کرد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ارتش
نتاگون یک آتش بار ضد موشکی و یک ناو جنگی به خاورمیانه اعزام می کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: پنتاگون در پی درخوا...ادامه مطلب»

تحلیل البناء از سلاح سری ایران/ عاملی که ترامپ را از جنگ علیه ایران من...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ارتش
فارس نوشت: روزنامه لبنانی البناء نوشت که ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود و منتظر لحظه منا...ادامه مطلب»

رونمایی از سه ناو جنگی ارتش؛ «دنا»، «شیراز» و «تفتان»/دریادار سیاری: ت...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ارتش
ایرنا نوشت: معاون هماهنگ کننده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی از ساخت سه ناوشکن جدید توسط نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد. ...ادامه مطلب»


EOF