پرونده ای بزرگ تر از سلطان سکه و اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی: از قائم مقام قالیباف چه خبر؟!

پرونده ای بزرگ تر از سلطان سکه و اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی: از قائم مقام قالیباف چه خبر؟! ...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آزادی، #اختلاس، #افکار، #انقلاب، #ایران، #ایسنا، #ایلنا، #بازار، #بیت_المال، #تهران، #تومان، #خبر، #خسروی، #سلطان، #سلطان_سکه، #سکه_بهار_آزادی، #شهرداری، #شهرداری_تهران، #شورای_شهر، #شورای_شهر_تهران، #عصر_ایران، #قائم، #قالیباف، #قوه_قضائیه، #مجلس، #محسن_هاشمی، #محمدباقر_قالیباف، #مردم، #مسلح، #نظامی، #هاشمی، #وحید_مظلومین، #پرده

مردم پاسخی برای این سوال ها ندارند ولی همین اندازه می دانند که موضوع آنقدر جدی و گسترده و اسفناک بوده است که متهم را با روش های اطلاعاتی از خارج برگردانده اند و مهم تر این که شخص رهبر معظم انقلاب ورود کرده و دستور رسیدگی داده اند.
عصر ایران - "مه آفرید خسروی" را اعدام کردند چون او با اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی ، رکورد جدیدی در اتهام "افساد فی الارض" بر جای گذارده بود. چند سال بعد ، "وحید مظلومین" پای چوبه دار رفت. او را پس از آن گرفتند که 2 تن سکه بهار آزادی از بازار خریده بود تا خودش تعیین کننده بهای سکه باشد. ارزش سکه های او کمتر از 1000 میلیارد تومان بود.
این دو پرونده ، به عنوان شاخص هایی از عزم مسؤولان برای مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان شد و البته که چنین هم بود اما مردم هنوز منتظر رسیدگی به پرونده ای هستند که در شهرداری تهران شکل گرفته و عددهایی که پیرامون اش گفته می شود از مجموع آنچه مه آفرید و سلطان سکه بردند و خوردند ، بیشتر است.
سال گذشته سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت قائم مقام محمدباقر قالیباف ، شهردار اسبق تهران خبر داد و اتهامات او را مالی عنوان کرد.
"عیسی شریفی" 12 سال مرد در سایه شهرداری تهران بود و بعد از پایان دوران شهرداری رئیس اش ، از ایران خارج شد اما با شگردهای خاص اطلاعاتی به کشور برگردانده و بلافاصله دستگیر شد. او بعد از مدتی بازداشت ، با قرار وثیقه ای بسیار سنگین آزاد شد و هیچگاه مشخص نشد که کدام شخص ، اشخاص یا جریانی این رقم را پرداخته است.
محسن هاشمی ، رئیس شورای شهر تهران در این باره چنین می گوید: بحثی در مورد فساد در شهرداری مطرح شد که منجر به دستگیری قائم مقام شهردار اسبق شد که بحث بین شهرداری و هلدینگ یاس که یکی از کارگزاری‌های وابسته به برخی نهادهاست ، بود. این پرونده بنا به دستور مقام معظم رهبری از سوی سرلشگر باقری رئیس ستاد کل در حال پیگیری است. تا آنجایی که خبر دارم گروهی در نیروهای مسلح و دادسرای نظامی قوه قضائیه مشغول به بررسی ابعاد این پرونده هستند که به نتایجی نیز رسیدند به گونه‌ای که منجر به دستگیری حدود پنج نفر شد که برخی با وثیقه آزاد و برخی هنوز در زندان هستند.
هاشمی با بیان اینکه موضوع فساد به یک قراردادی فیمابین شهرداری و یاس بر می‌گردد که مربوط به ۱۰ هزار میلیارد تومان تبادلات مالی بود که باید به انواع مختلف در اقتصاد شهری فعال می‌شده است ، تصریح کرد: حالا این قرارداد منجر به ایجاد یک پرونده فساد شده که در حال رسیدگی است و از آنجا که رسیدگی از بالا در حال انجام است ما منتظر رسیدگی هستیم اما آنچه که برای ما مهم است اینکه موضوع طلب شهرداری از یاس پیگیری شود. (ایسنا)
محمود میرلوحی ، عضو و معاون اجرایی شورای شهر تهران نیز درباره دستگیری شریفی چنین می گوید: این پرونده مفصل است و موضوع بر سر یک یا دو میلیارد نیست بلکه پای هزاران میلیارد تومان در میان است. هزاران میلیارد تومانی که تحت عناوین مختلفی همچون همکاری و وساطت برای تامین منابع قرق شده است. (ایلنا)
با این حال ، پرونده ای که به قول معاون اجرایی شورای شهر ، ابعاد هزاران میلیارد تومانی دارد و به حدی بزرگ و پردامنه است که حتی موجبات ناخشنودی رهبر معظم انقلاب و دستور ایشان برای پیگیری را باعث شده است ، در سکوت خبری به سر می برد و حتی اعضای شورای شهر هم نمی دانند که در پس پرده چه می گذرد؛ گو این که نه شریفی نامی آمده و نه شریفی نامی رفته است!
مجید فراهانی ، عضو شورای شهر تهران در این باره می گوید: این یکی از عجایب روزگار است. آقای عیسی شریفی ، نفر دوم شهرداری تهران که ۱۲ سال در شهرداری مسوولیت داشته است ، به مدت طولانی مورد بازجویی و حتی بازداشت قرار می‌گیرد و به اعضای شورای شهر تهران هیچ‌گونه اطلاعی بابت جزییات پرونده‌ی ایشان و اتهاماتی که مطرح بوده ، داده نمی‌شود و حتی به افکار عمومی هم هیچ توضیحی داده نمی‌شود. (انصاف نیوز)
اینک سوال جدی این است که آیا آنچه درباره قائم مقام وقت شهرداری تهران گفته می شود درست است؟ آن 5 نفری که در این پرونده دستگیر شدند ، چه کسانی هستند؟ اگر واقعاً اختلاس هزاران میلیارد تومانی صورت گرفته است ، عدد آنچه از بیت المال به غارت رفته چقدر است و پرونده مجرمان در چه وضعیتی است؟
چرا بعد از این ماجراها ، مجلس از تحقیق و تفحص در شهرداری منصرف شد؟
مردم پاسخی برای این سوال ها ندارند ولی همین اندازه می دانند که موضوع آنقدر جدی و گسترده و اسفناک بوده است که متهم را با روش های اطلاعاتی از خارج برگردانده اند و مهم تر این که شخص رهبر معظم انقلاب ورود کرده و دستور رسیدگی داده اند.
اگر می خواهیم با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم ، شرط اول آن است که مصلحت اندیشی های خانمانسوز و تعلقات سیاسی کنار گذاشته شود. نکند این پرونده بزرگ و تو در تو ، به گونه ای پیش برود که این شائبه شکل بگیرد که قرار نیست با فسادهای افراد منتسب به یک جریان خاص برخورد شود. اگر چنین باوری شکل بگیرد ، ضربه آن بر کشور و نظام و انقلاب ، بسیار سهمگین تر از هزاران میلیارد تومانی است که در این پرونده مطرح است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

محسن هاشمی: پرونده قائم مقام «قالیباف» به دستور رهبری از سوی سرلشگر ب...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ سیاست
رئیس شورای شهر تهران در مورد ابعاد مختلف فساد در شهرداری تهران در دوره‌های گذشته توضیحاتی را ارائه کرد. به گزارش انتخاب، محسن هاشمی با اشاره به اهتمام...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF