ارز، سکه و طلا در سراشیبی؛ دلار به زیر ده هزار تومان رسید

ارز، سکه و طلا در سراشیبی؛ دلار به زیر ده هزار تومان رسید ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آذر، #ایران، #ایسنا، #بازار، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #تهران، #تومان، #خبر، #خبرگزاری، #دلار، #سکه_تمام، #طلا، #عیار، #یورو

قیمت دلار آمریکا در ایران باز هم کاهش یافت و به زیر ده هزار تومان رسید.
بانک مرکزی ایران با اعلام این مطلب در روز یکشنبه ۲۵ آذر گفته در این روز معاملات دلار در صرافی‌های مجاز ، با نرخی زیر ده هزار تومان و به طور میانگین با قیمت خرید ۹۹۶۰ و فروش ۹۹۸۰ تومان انجام شده است.
بانک مرکزی همچنین قیمت خرید یورو در همین روز در صرافی‌های تهران را ۱۱ هزار و ۸۴۰ و قیمت فروش آن را ۱۱ هزار و ۸۸۰ تومان ذکر کرده است.
این پایین‌ترین قیمت ارز در ایران در سه ماه اخیر بوده است.
با این حال رسانه‌های داخلی ایران از افت میزان خرید و فروش و « کسادی » کار صرافی‌ها در روز یکشنبه به دلیل همین کاهش قیمت خبر می‌دهند. خبرگزاری ایسنا از قول کامران سلطانی‌زاده ، سخنگوی کانون صرافان ایرانیان درباره تلاش بانک مرکزی برای خرید ارز صادرکنندگان توسط بانک‌ها می‌نویسد: « در حال حاضر صراف‌ها به دلیل این که نمی‌توانند ارز را بفروشند ، خرید چندانی هم نمی‌کنند. »
بحران ارزی در ایران در ماه‌های اخیر نمود بارزی داشته و به ایجاد بحران در اقتصاد کشور انجامیده است. نرخ دلار در بازار آزاد که در آغاز امسال کمتر از ۵ هزار تومان بود ، در ماه‌های اخیر به حدود ۱۸ هزار تومان هم رسید.
ادامه کاهش قیمت طلا و سکه
از سوی دیگر روند نزولی قیمت طلا و سکه نیز در روز یکشنبه ۲۵ آذر نیز ادامه پیدا کرد. رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر ، نقره و سکه تهران با اعلام این مطلب اعلام کرد که هر عدد سکه تمام بهار طرح جدید به سه میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسیده است.
ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که قیمت طلا در بازار تهران نیز کاهش یافته و هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ، ۳۰۰ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

حذف صفرهای ریال در گفت‌وگو با چهار اقتصاددان؛ جهش تورم یا بازگشت نرخ‌ه...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ اقتصاد
در حالی که دولت ایران تصمیم گرفته است چهار صفر ریال را حذف کند، اکثر اقتصاددانان ایرانی معتقدند این اقدام دردی از اقتصاد ایران دوا نمی‌کند. علی ربیعی،...ادامه مطلب»

جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ اقتصاد
بوسیله Massoud Salari • به روز شده در: ۳۰/۰۷/۲۰۱۸ رسانه‌های ایران از ایجاد فضای امنیتی در بازار ارز تهران در خیابان فردوسی و خیابان‌های اطراف آن خبر ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF