اردوغان: حق همسایگی ایجاب می‌کند اکنون در کنار ایران باشیم

اردوغان: حق همسایگی ایجاب می‌کند اکنون در کنار ایران باشیم...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آنکارا، #ایالات_متحده، #ایران، #ایران_و_ترکیه، #بشار_اسد، #تحریم، #ترکیه، #حسن_روحانی، #خبر، #دولت، #رجب_طیب_اردوغان، #روحانی، #روسیه، #سوریه، #غیرقانونی، #فرهنگ، #مردم، #نظامی، #ورزش، #پایتخت، #پژاک

رجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد این کشور آماده همکاری‌های بیشتر با ایران است.
وی که در نشست رسانه‌ای پس از دیدار با حسن روحانی ، رئیس‌جمهوری ایران سخن می‌گفت افزود: « تحریم آمریکا علیه ایران ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند و ترکیه برای کاهش پیامدهای این اقدام آماده همکاری با ایران است چرا که حق همسایگی ایجاب می‌کند کشورهایمان در روزهای سخت کنار یکدیگر باشند. »
روسای جمهوری ایران و ترکیه همچنین بر لزوم مبارزه مشترک با پ.ک.ک و پژاک تأکید کردند.
در بیانیه مشترکی که روز پنجشنبه پس از نشست روسای جمهوری دو کشور به امضا رسید مقامات دو کشور تصریح کردند « علیه فعالیت‌های غیرقانونی و تروریستی » عناصر این دو گروه از « مکانیزم‌ همکاری‌های موجود حداکثر استفاده » را خواهند کرد.
حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران روز پنج‌شنبه در سفری رسمی وارد آنکارا پایتخت ترکیه شد.
هدف اصلی این سفر شرکت در پنجمین جلسه شورای عالی روابط راهبردی ایران و ترکیه عنوان شده است. سران دو کشور همچنین توافق کردند همکاری در زمینه گردشگری ، فرهنگ ، آموزش و پرورش ، علوم ، جوانان و ورزش را افزایش دهند.
سفر رئیس جمهوری ایران به آنکارا که در حالی صورت می‌گیرد که خبر خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه بر مناسبات منطقه‌‌ای این کشورها سایه انداخته است.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران درباره شرایط سوریه گفت:‌ « سرنوشت سوریه بایستی صرفا در اختیار مردم سوریه باشد. » وی با تأکید بر نظر مشترک ترکیه در این باره افزود: « باید به تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت و دو کشور در این زمینه اتفاق نظر داریم و مصمم هستیم همکاری‌های خود را افزایش دهیم. »
ایران به همراه روسیه از متحدان و حامیان دولت بشار اسد به شمار می‌روند حال آنکه دولت رجب طیب اردوغان از بسیاری از گرو‌ه‌های نظامی مخالف اسد حمایت می‌کند.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

حسن روحانی: به مذاکرات بدبین نیستم/دیدار با اوباما مسئله ای فرعی است/ه...
entekhab.ir ۱۳۹۲/۰۵/۱۸ اخبار
نشست‌ خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در ساختمان شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری آغاز شد. به گزارش سروی...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF