حمیدرضا باقری درمنی، مشهور به «سلطان قیر» اعدام شد 18

حمیدرضا باقری درمنی، مشهور به «سلطان قیر» اعدام شد 18 ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آریا، #اختلاس، #اسلامی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #ایسنا، #بازرگانی، #بانک_ملی، #تهران، #تومان، #جلب، #خبر، #خبرگزاری_مهر، #دادستان، #دیوان، #ریال، #سامان، #سلطان، #سند، #قائم، #قالب، #قیر، #کوثر

حمیدرضا باقری درمنی ملقب به « سلطان قیر » بامداد روز شنبه ، اول دی ماه سال ۹۷ اعدام شد. خبرگزاری میزان به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران جرم آقای درمنی را افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه کلاهبرداری و رشاء اعلام کرده که به تایید دیوان عالی کشور هم رسیده بود.
پرونده او و مرتبطان او شامل ١۵۵ جلد و ٣٢۵ صفحه کیفرخواست و ۲۵ هزار برگ است. این تعداد صفحه‌ها شامل شکایت شرکت پالایش نفت جی ، بانک ملی ، بانک گردشگری ، صرافی اقتصاد نوین و سامان مجد می‌شود که در دادسرای عمومی و انقلاب تهران رسیدگی شده است.
نقشه ناکام فرار ۱۰ میلیارد تومانی درمنی
حکم اعدام درمنی در شرایطی بامداد امروز انجام شد که نقشه فرار او چندی پیش ناکام ماند. عده‌ای بنا داشتند او را فراری بدهند اما تیم فرار شناسایی و دستگیر می‌شود. او را در ایران به نام سلطان قیر می‌شناختند.
با دستگیری تیم فرار مشخص می‌شود این افراد با عنوان جعلی قصد داشته‌اند با ارسال نامه‌ و تماس‌ها او را از ندامتگاه اوین به منظور اعزام برای رسیدگی به پرونده خارج کنند. آنها بنا داشتند در قالب این اعزام مقدمات فرار او را فراهم سازند.
یک مقام آگاه در پرونده به خبرگزاری مهر خبر داده بود که مبلغ مشخص شده برای انجام این عملیات ده میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که باید به صورت نقد در اختیار گروه قرار می‌گرفت.
رقم دقیق کلاهبرداری
به گزارش ایسنا و به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران ، محکوم‌علیه باقری درمنی در سالیان متمادی با تشکیل باند ، به اقدامات مجرمانه‌ای دست زده است و با اعمال متقلبانه ، جعل ، تبانی ، پرداخت رشوه به کارکنان چند دستگاه و تشکیل شرکت‌های صوری و کاغذی متعدد از جمله شرکت قائم کوثر ، شرکت محمد بازرگانی شایان ، شرکت پرشین به‌گستر ، شرکت شکوه آبیده و شرکت آریا برج هرم از شکات فوق جمعا یک هزار و هفتاد و هشت میلیارد و یکصد و هفتاد و یک میلیون و چهارصد هزار تومان کلاهبرداری کرده است.

اسناد جعلی برای دریافت ضمانت بانکی
در رسیدگی به پرونده مشخص شد از ۴۷ سند جعلی برای اخذ ضمانت‌نامه بانکی و یا ترهین معامله و ۳۶ فقره ضمانت‌نامه جعلی و ۱۰۲ فقره ضمانت‌نامه بدون پشتوانه ، ۳۳ فقره چک‌های مخدوش با مبالغ سنگین و جعل در اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد کشور استفاده کرده است.
آقای باقری درمنی با همدستی مرتبطین خود و با پرداخت رشوه و تبانی با کارشناسان ، املاک را به چند برابر قیمت واقعی ارزش‌گذاری و به بانک ارائه می‌داد ، از جمله ملکی که حدود ۴۰۰ میلیارد ریال ارزش داشته با پرداخت رشوه و تبانی به ۱۲۶۹ میلیارد ریال ارزش‌گذاری و در رهن شرکت نفت جی قرار داد.
حکم مفسد فی‌الارض
بازپرس دادسرای تهران پس از تحقیقات مفصل ، جمع‌آوری اسناد و مدارک مثبته جرم در خصوص باقری درمنی به عنوان سرشبکه و سایر اعضاء باند و شبکه به استناد ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشاء ، اختلاس و کلاهبرداری و به عنوان مفسد فی‌الارض نظر به جلب دادرسی و معاون دادستان و سرپرست دادسرای اقتصادی با صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال می‌کند. نامبرده در پایان دادرسی به اعدام و رد مال محکوم می شود و دیوان عالی هم رای بدوی را تایید می کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی از بانک صادرات ...
fa.wikipedia.org ۱۳۷۳/۱۱/۰۹ تاریخ
اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی یک فساد مالی بود که توسط فاضل خداداد و با تبانی با کارمندان بانک صادرات ایران در سال ۱۳۷۴ روی داد. فاضل خداداد در نهایت به ا...ادامه مطلب»


EOF