توقف معامله غول‌های تجارت موادغذایی با ایران

توقف معامله غول‌های تجارت موادغذایی با ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اروپایی، #ایران، #ایرانی، #تجهیزات، #جهانی، #رویترز، #سرباز، #سوئیس، #غربی، #واردات، #واشنگتن

مقامات ایرانی اعلام کردند که شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه تجارت مواد غذایی از جمله کارگیل ، بونگه و اولام تحت تاثیر اعمال تحریم‌های بانکی آمریکا معامله با این کشور را متوقف کرده‌اند.
پیشتر آمریکا اعلام کرده بود که دور تازه تحریم‌های نفتی ، تجاری و بانکی علیه ایران شامل معاملات غذا و دارو نخواهد شد ولی شواهد تازه نشان می دهد که به دلیل توقف تبادلات مالی بسیاری از بانک‌های خارجی با طرف‌های ایرانی موجب شده تا انجام معاملات غذا و دارو نیز دشوار شود.
در این خصوص یک مقام آگاه اروپایی به رویترز گفت که تقریبا شانسی برای ادامه معاملات گندم ، ذرت و شکر و سایر اقلام غذایی با ایران وجود ندارد چرا که بانک‌های کشورهای غربی از انجام تراکنش‌های مالی با بانک‌های ایرانی سرباز می‌زنند.
شرکت‌های چندملیتی بونگه و کارگیل از جمله غول‌های تجارت جهانی محصولات کشاورزی از جمله گندم ، ذرت و سویا ، شکر ، روغن پالم و برنج محسوب می‌شوند.
در چنین شرایطی مقام‌های ایرانی امیدوارند تا با راه‌اندازی ساز و کار مالی ویژه‌ای که اتحادیه اروپا در تدارک برقراری آن است ، مشکل واردات موادغذایی و دارو در ازاء فروش نفت رفع شود.
در همین حال ، سوئیس نیز اخیرا اعلام کرده که به دنبال ایجاد یک کانال مالی جدید با ایران است که ضمن دارا بودن تایید واشنگتن ارسال دارو ، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به ایران را امکان‌پذیر می‌کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آمریکا با مرد نامرئی می‌آید...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۳/۱۹ سیاست
دنیای اقتصاد: در آستانه مذاكرات حساس، دشوار و سرنوشت‌ساز هسته‌اي در شهر وين اتريش، امروز مقامات بلند‌پايه ايران و آمريكا، در شهر ژنو سوئيس با يكديگر د...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

پر شدن باک خودروهای ایرانی با بنزین سوئیسی...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ خودرو
شرکت ملی نفت ایران با سه شرکت نفتی سوئیس برای تهاتر نفت و گازوئیل با بنزین به توافق رسیده و تا چند روز آینده یک محموله بزرگ بنزین شرکت گلنکور سوئیس در...ادامه مطلب»


EOF