واکنش امیر سیاری به ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس: اجازه نمی‌دهیم "استنیس" به آب‌های سرزمینی ما نزدیک شود

واکنش امیر سیاری به ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس: اجازه نمی‌دهیم "استنیس" به آب‌های سرزمینی ما نزدیک شود ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ارتش، #ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران، #استکبار_جهانی، #اسلامی، #اقیانوس_اطلس، #الله، #ایران، #ایسنا، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حبیب_الله_سیاری، #خلیج_فارس، #دانشگاه، #دریانوردی، #دریایی، #فارس، #مسلح

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم ناو هواپیمابر استنیس به آبهای سرزمینی ما نزدیک شود.
به گزارش ایسنا ، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم تقدیر از پژوهشگران دانشگاه دافوس در پاسخ به سوال ایسنا در مورد واکنش ارتش به ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس اظهار کرد: پاسخ نیروهای مسلح به این است که ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم. این ناو ده ماه در خلیج فارس نبوده و اکنون به این منطقه آمده است اما مشابه این ناو در منطقه بوده است.
وی در ادامه افزود: ما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این ناو به آب‌های سرزمینی ما در خلیج فارس نزدیک شود. ما در خلیج فارس بر اساس قوانین دریایی ، آب‌های سرزمینی داریم و خارج از آب‌های سرزمینی ما ، دریای آزاد محسوب می‌شود و هر کس می‌تواند آنجا دریانوردی کند ، همانطور که ما می‌توانیم در آب‌های آزاد دریانوردی کنیم. وقتی ما گفتیم به اقیانوس اطلس رفته و نزدیک مرزهای استکبار جهانی ناوهای ما دریانوردی می‌کنند بر اساس همین قانون دریانوردی در آب‌های آزاد بود.
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه ورود ناو آمریکایی خیلی برای ما مهم نیست ، افزود: آنها نمی‌توانند اقدامی علیه ما انجام دهند. ما آنقدر پیش بینی و امکانات داریم و تمرین کرده‌ایم که بتوانیم مقابل تبلیغات آنها بایستیم. مطمئن باشید که آنها جرأت هیچ اقدامی علیه ما را ندارند. ورود این ناو به خلیج فارس خیلی برای ما مهم نیست ، زیرا در آب‌های آزاد می‌توانند دریانوردی کنند مثل نفت کش‌ها و کشتی‌های تجاری ، ما کار خودمان را انجام می‌دهیم. رویکرد ما هم شب حمله‌ای فکر کردن است. یعنی ما هر لحظه آماده دفاع هستیم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

شناور سپاه کشتی امریکا را مجبور به تغییر مسیر کرد ...
snn.ir ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ارتش
مقامات پنتاگون ادعا کردند یک شناور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج‌فارس تا حدود ۹۰ متری یک کشتی نظامی امریکا پیش رفته و این کشتی را مجبور به تغیی...ادامه مطلب»

رونمایی از سه ناو جنگی ارتش؛ «دنا»، «شیراز» و «تفتان»/دریادار سیاری: ت...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ارتش
ایرنا نوشت: معاون هماهنگ کننده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی از ساخت سه ناوشکن جدید توسط نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد. ...ادامه مطلب»

پنتاگون یک ناو جنگی دیگر به خاورمیانه اعزام کرد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ارتش
نتاگون یک آتش بار ضد موشکی و یک ناو جنگی به خاورمیانه اعزام می کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: پنتاگون در پی درخوا...ادامه مطلب»

مراسم الحاق ناوشکن دماوند به نیروی دریایی ارتش امروز برگزار می شود ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ ارتش
با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر دفاع مراسم الحاق ناوشکن دماوند به نیروی دریایی ارتش امروز برگزار می شود ناوشکن پیشرفته دماوند امروز به طور ر...ادامه مطلب»


EOF