اجلاس بین المللی با موضوع ایران؛ کاردار لهستان در تهران احضار شد

اجلاس بین المللی با موضوع ایران؛ کاردار لهستان در تهران احضار شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #اعتراض، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرنا، #برجام، #بهمن، #تحریم، #ترامپ، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جنگ_جهانی_دوم، #جهانی، #جواد_ظریف، #خاورمیانه، #دولت، #شورای_عالی_امنیت_ملی، #ضدایرانی، #علی_شمخانی، #لهستان، #لهستانی، #میزبانی، #واشنگتن، #ورشو، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پایتخت، #کاردار، #کنگره

وزارت خارجه ایران روز یکشنبه کاردار لهستان در تهران را در اعتراض به طرح برگزاری اجلاسی بین المللی با موضوع ایران احضار کرد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا وزارت خارجه ایران در این دیدار مراتب اعتراض تهران به برگزاری اجلاس بین المللی به میزبانی لهستان را به کاردار این کشور اعلام کرده است.
رئیس اداره اول شرق اروپای وزارت خارجه ایران گفته است: « این یک حرکت خصمانه از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است و انتظار می رود لهستان از همراهی با آمریکا در برگزاری این کنفرانس خودداری نماید. »
مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که کشورش ماه آینده اجلاسی بین المللی درباره خاورمیانه و با تمرکز بر روی موضوع ایران برگزار می کند. بنا به اعلام وزیر خارجه ایالات متحده این اجلاس با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف طی روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) در ورشو ، پایتخت لهستان برگزار می شود.
محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه ایران در واکنش به برگزاری این اجلاس در صفحه توئیتر خود نوشت: « این ننگ برای دولت لهستان پاک شدنی نیست در حالی که ایران لهستانی ها را در جنگ جهانی دوم نجات داد اکنون لهستان میزبان سیرک مذبوحانه ضدایرانی است. »
علی شمخانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز روز شنبه در واکنش به برگزاری این اجلاس گفت: « آدمی که می گوید تحریم با حداکثر فشار ، وقتی به سمینار و کنگره می رسد مفهومش این است که قافیه را باخته است. »
دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا ماه مه سال گذشته میلادی خروج کشورش از برجام را اعلام کرد. واشنگتن به دنبال این تصمیم تاکنون چند دور تحریم علیه ایران را به اجرا گذاشته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF