سانحه مر گبار برای یک هواپیمای باری حامل گوشت در حوالی کرج

سانحه مر گبار برای یک هواپیمای باری حامل گوشت در حوالی کرج ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ارتش، #ارتش_ایران، #البرز، #ایران، #بوئینگ، #بیشکک، #فرود، #هواپیما، #هواپیمایی، #کرج

یک فروند هواپیمای باری از نوع بوئینگ ۷۰۷ در حوالی کرج دچار سانحه شد.
این هواپیما که متعلق به نیروی هوایی ارتش ایران بود ، حدود ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۲۴ دی به وقت ایران پس از سانحه هنگام فرود در فرودگاه فتح در نزدیکی صفادشت کرج آتش گرفت. از ۱۶ سرنشین هواپیمای سانحه دیده ، تنها یک نفر زنده مانده و ۱۵ تن دیگر کشته شده‌اند.
روابط عمومی نیروی هوایی ارتش با انتشار بیانیه‌ای درباره این سانحه هوایی اعلام کرد: « صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت ، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان ، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد. »
مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری گفته‌اند که این هواپیما در اصل عازم فرودگاه پیام کرج بوده است. خلبان این هواپیما به دلایل نامعلومی قادر به کنترل هواپیما نبوده و از باند خارج شده است. هواپیما پس از برخورد با دیوار انتهایی باند فرودگاه وارد شهرک مسکونی زیبادشت شده و با ساختمانی برخورد می‌کند. ظاهرا این ساختمان خالی از سکنه بوده و بنابراین کسی در آن آسیب ندیده است.
نیروهای امدادی با خودروهای مخصوص آتش‌نشانی ، آمبولانس و بالگرد به محل اعزام شدند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

عملیات اچ۳ پیچیده‌ترین حمله فانتوم‌های نیروی هوایی ایران ...
parseed.ir ۱۳۶۰/۰۱/۱۵ تاریخ
عملیات اچ۳، که از آن به عنوان حمله به اچ۳ نیز یاد می‌شود، یکی از عملیات‌های هوایی مهم نیروی هوایی ایران در جنگ ایران و عراق بود. از این عملیات به عنوا...ادامه مطلب»

عملیات سایه البرز (کمان ۹۹) ...
parseed.ir ۱۳۵۹/۰۷/۰۱ تاریخ
بامداد روز یکم مهرماه سال ۱۳۵۹ درحالی که بیش از ۱۰ ساعت از هجوم هواپیماهای عراق به ایران نمی‌گذشت، با ابلاغ رمز «کمان ۹۹» به پایگاه‌های هوایی، عملیات ...ادامه مطلب»

مرگ 40 نفر در پی سانحه پرواز شماره ۵۹۱۶ هواپیمایی سپاهان ...
1host2u.com ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ تاریخ
پرواز شمارهٔ ۵۹۱۶ تهران–طبس که از نوع هواپیمای آنتونف ۱۴۰ و متعلق به شركت هواپیمایی سپاهان بود، در ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ و لحظاتی پس از پرواز خود از فرودگاه م...ادامه مطلب»

کدام خلبان ایرانی اولین ایرباس 380 را به تهران آورد؟ ...
khabarfarsi.com ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ خودرو
کدام خلبان ایرانی «ایرباس ۳۸۰» را به تهران آورد؟ این خلبان 43 ساله ایرانی، 4 سال پیش با هدایت غول پیکر ترین هواپیمای مسافربری حال حاضر جهان از مبدا دو...ادامه مطلب»


EOF