اعلام دلیل بازداشت خبرنگار «پرس تی وی» در آمریکا

اعلام دلیل بازداشت خبرنگار «پرس تی وی» در آمریکا ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایالات_متحده، #ایران، #ایران_و_ایالات_متحده، #محمدجواد، #محمدجواد_ظریف، #مرضیه، #مرضیه_هاشمی، #نیویورک، #هاشمی، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پرس_تی_وی

مقامات آمریکا تایید کردند که بازداشت گوینده زن تلویزیون « پرس‌تی‌وی » ایران با ادای شهادت در دادگاه مرتبط بوده و اتهامی متوجه او نیست.
مرضیه هاشمی تاکنون دو بار برای ادای شهادت در دادگاه واشنگتن حاضر شده و هنوز روشن نیست که حضور او به عنوان شاهد در دادگاه تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.
حسین هاشمی ، پسر او بدون ارائه جزئیاتی از پرونده‌ای که مادرش درگیر آن است ابراز امیدواری کرد که ظرف یک هفته آینده روند شهادت خانم هاشمی پایان یابد. آقای هاشمی خاطرنشان کرده که برادر و خواهرش نیز طی هفته گذشته برای ادای شهادت به دادگاه فراخوانده شده‌اند.
قوانین آمریکا به دادگاه اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز و سطح بالای اهمیت شهادت نسبت به بازداشت موقت شاهد اقدام کند.
خانم هاشمی که شهروندی آمریکایی است یکشنبه گذشته و پس از سفر به ایالات متحده با هدف ملاقات با اقوامش ، بازداشت شد. او که ۵۹ سال سن دارد متولد آمریکاست و طی مدت زندگی در این کشور نام و نام خانوادگی ملانی فرانکلین را در اختیار داشته است.
کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران در نیویورک روز جمعه با صدور بیانیه‌ای خواستار روشن شدن دلیل بازداشت مرضیه هاشمی شد.
بازداشت خانم هاشمی همزمان با تشدید تنش های سیاسی میان ایران و ایالات متحده آمریکا از سوی محمدجواد ظریف ، وزیر خارجه ایران اقدامی « سیاسی » عنوان شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

جام نیوز :: JamNews - گرین‌کارت‌های دردسرساز سیاستمداران ایرانی/ عکس...
jamnews.ir ۱۳۹۲/۰۵/۱۷ اخبار
از انتخابات مجلس نهم افشاگری درباره گرین کارتی که برخی سیاستمداران ایرانی دارند مرسوم شد. در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باز باب این نوع افشاگری باز ...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»


EOF