اداره محیط زیست استان تهران: منشاء بوی نامطبوع پایتخت پیدا نشد

اداره محیط زیست استان تهران: منشاء بوی نامطبوع پایتخت پیدا نشد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ طبیعت

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آتشفشان، #استان_تهران، #استاندار_تهران، #انوشیروان، #ایسنا، #بندپی، #تهران، #حفاظت_محیط_زیست، #خبر، #دماوند، #سازمان_حفاظت_محیط_زیست، #محیط_زیست، #هواشناسی، #پایتخت، #کارگروه، #کشف

کیومرث کلانتری ، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران می گوید « منبع مشخصی » برای بوی نامطبوع اخیر در پایتخت پیدا نشد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: « برای منشاء یابی این بو اقدامات گسترده ای صورت گرفته است و بلافاصله بعد از این که این بو در سطح شهر تهران متصاعد شد ، کارگروه ویژه‌ای شکل گرفت. ما از ابتدایی‌ترین احتمالات شروع به کار و منشایابی کردیم. هواشناسی نیز گزارش کرد که هیچ تغییر جوی اتفاق نیفتاده است. »
ساکنان تهران حدود سه هفته پیش از استشمام بوی نامطبوعی در برخی مناطق پایتخت خبر داده بودند.
کیومرث کلانتری اکنون تاکید می کند که فاضلاب یا پسماندهای آرادکوه منشاء این بو نبوده است. وی می گوید: « مرکز زمین شناسسی زلزله‌نگاری نیز تایید کرد که در آن بازه زمانی تغییرات در سطح زمین اتفاق نیفتاده است بنابراین به نقطه مکانی خاصی که این بو از آن متصاعد شده باشد ، نرسیدیم. »
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: « در نهایت نیز هیچ یک از دستگاه‌ها بوی متصاعد شده از زیرمجموعه هایی را که در حیطه وظایف آن دستگاه است تایید نکرد بنابراین نتوانستیم به نقطه مشخصی برای منشاء این بو برسیم. سازمان حفاظت محیط زیست دستگاه‌های سنجش کیفیت گاز و ذرات را دارد ولی هنوز تجهیزاتی برای سنجش بو نداریم که باید آن‌ها را تهیه کنیم. »
انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران هفته گذشته کشف منشاء بوی نامطبوع در تهران را تکذیب کرده بود. استشمام بوی نامطبوع در تهران شایعاتی مبنی بر احتمال فعال شدن آتشفشان دماوند یا ترکیدن لوله فاضلاب را پدید آورده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

بازگشت بوی تعفن به تهران؛ علت نامعلوم ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ طبیعت
بوی نامطبوعی در مناطق مختلف تهران به مشام می‌رسد. ساکنان محدوده‌های ونک، پل مدیریت، پیروزی، یافت آباد، آزادی، انقلاب و میدان امام حسین از بو شکایت کرد...ادامه مطلب»

چنارهای ولیعصر زیر سایه آسمان خراشها/راه اندازی نخستین شعبه دادسرای وی...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۶/۲۷ طبیعت
محیط زیست در هفته ای که گذشت؛ چنارهای ولیعصر زیر سایه آسمان خراشها/راه اندازی نخستین شعبه دادسرای ویژه محیط زیست در کشور چنارهای ولیعصر زیر سایه آسمان...ادامه مطلب»

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوا درباره تشدید آلودگی هوای پایتخت ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ طبیعت
مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن پیش‌بینی افزایش آلاینده‌ها در هوای پایتخت طی فردا (۲ بهمن ماه) به بی...ادامه مطلب»


EOF