تصویر خبرنگار پرس‌تی‌وی روی ساختمان بی‌بی‌سی

تصویر خبرنگار پرس‌تی‌وی روی ساختمان بی‌بی‌سی...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اسلامی، #اعتراض، #انگلیس، #ترامپ، #حجاب، #حقوق_بشر، #دربند، #سازمان_ملل، #لندن، #مرضیه، #مرضیه_هاشمی، #مسلمان، #هاشمی، #واشنگتن، #چهارشنبه

کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس شامگاه جمعه در سبک جدیدی از اعتراض به ناقضان حقوق بشر بین‌المللی ، شعارنوشته‌هایی را در حمایت از مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری مسلمان شبکه پرس‌ تی‌وی بر روی ساختمان بی.بی.سی در لندن به نمایش گذاشت.
در این شعارنوشته‌ها تصویر و عبارت‌هایی در محکومیت سوء رفتار پلیس فدرال آمریکا با این خبرنگار مسلمان منعکس‌شده بود. 'مرضیه را آزاد کنید' ، 'این خبرنگار به دلیل افشای جرائم آمریکا علیه سرکوب گری ربوده شده است' و 'خبرنگاری که از سوی پلیس فدرال آمریکا بدون محاکمه زندانی‌شده است' از دیگر شعارنوشته‌هایی بود که در این حرکت اعتراضی نمایش داده شد.
مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که در اعتراض به وضعیت این خبرنگار مسلمان ، به گزارشگر سازمان ملل در مورد بازداشت خودسرانه نامه نوشته است.
وی یادآور شد که دونالد ترامپ دوست ندارد خلاف دروغ‌ها و توئیت هایش گزارش شود.
هاشمی که در آمریکا به دنیا آمده یکشنبه گذشته در فرودگاه بین‌المللی « سنت لوئیس لمبرت » بازداشت شد و سپس توسط عوامل اف.بی.آی به بازداشتگاه در واشنگتن انتقال یافت.
گفته می‌شود گرچه هاشمی هنوز با هیچ اتهامی مواجه نشده اما وی به اعضای خانواده‌اش گفته که با سوءرفتار در این بازداشتگاه روبرو بوده است.
این خبرنگار مسلمان به خانواده‌اش گفته است که عوامل این بازداشتگاه رفتارهای توهین‌آمیز و نامناسبی با او داشته و حجاب او را برداشته‌اند.
خانواده و دوستان هاشمی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: هیچ دلیلی برای دستگیری ارائه نشده و خانواده وی دو روز پس از دستگیری و پس از تماس با دخترش از وضعیت او باخبر شدند.
در این بیانیه تصریح ‌شده است: مرضیه هاشمی اکنون دربند عمومی زندان نگهداری شده و دست و پای وی را با زنجیر بسته‌اند. او از خوردن گوشت خوک اجتناب کرده و غذایش در این دو روز تنها یک بسته بیسکوئیت بوده است.
این بیانیه افزوده است: مسئولان زندان ، هاشمی را از حجاب اسلامی نیز محروم کرده و فقط یک تی‌شرت آستین‌کوتاه در اختیار وی قرار داده‌اند. وی به‌ ناچار با یک تی‌شرت دیگر موهای خود را پوشانده است.
---کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس شامگاه جمعه در سبک جدیدی از اعتراض به ناقضان حقوق بشر بین‌المللی ، شعارنوشته‌هایی را در حمایت از مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری مسلمان شبکه پرس‌ تی‌وی بر روی ساختمان بی.بی.سی در لندن به نمایش گذاشت. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

خشم بریتانیا از بازداشت سفیر این کشور در تهران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ سیاست
بازداشت کوتاه‌مدت سفیر بریتانیا در تهران خشم لندن را برانگیخت. راب مک‌ایر هم‌زمان با اعتراض‌ها به ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه، برای ساعاتی ب...ادامه مطلب»

مردم انگلیس به مشارکت لندن در جنگ سوریه اعتراض کردند ...
irna.ir ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ ارتش
لندن - ایرنا - صدها تن از معترضان به مشارکت انگلیس در حمله نظامی احتمالی ائتلاف به سرکردگی آمریکا علیه سوریه عصر جمعه در مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس ...ادامه مطلب»

مروری بر قطع و وصل روابط دیپلماتیک ایران در 90 سال گذشته «لندن» رکورد...
ghanoononline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ تاریخ
گروه سیاسی، احسان اقبال سعید_ بابرافراشته شدن پرچم بر فراز سفارتخانه‌های ایران وانگلستان درخاک دو کشور، دور جدید روابط دیپلماتیک دو کشور از سر گرفته ش...ادامه مطلب»


EOF