دولت آلمان مجوز پرواز "ماهان ایر" را لغو کرد

دولت آلمان مجوز پرواز "ماهان ایر" را لغو کرد ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #آلمانی، #اتحادیه_اروپا، #اتریش، #ارتباط، #اروپا، #ایران، #ایرانی، #بهمن، #تحریم، #ترامپ، #تهران، #دانمارک، #دولت، #رادیو، #رویترز، #سفارت_ایران، #سفیر، #سلاح، #سوریه، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #عرب، #فرود، #قتل، #ماهان_ایر، #مونیخ، #نظامی، #نیویورک، #هلند، #هواپیمایی، #هواپیمایی_ماهان، #پاریس، #پاسداران، #پیشین، #ژانویه

دولت آلمان به دلیل "نگرانی‌های امنیتی و جاسوسی" مجوز پرواز شرکت هواپیمایی "ماهان ایر" را لغو کرد. دلیل این تصمیم ظن سوءاستفاده از هواپیماهای این شرکت برای مقاصد نظامی توسط سپاه پاسداران عنوان شده است.
رویترز به نقل از یک مقام ارشد دولت آلمان نوشته است به دلیل "نگرانی های امنیتی و جاسوسی" مجوز پرواز هواپیماهای شرکت هوایی "ماهان ایر" به آلمان از دوشنبه اول بهمن (۲۱ ژانویه) لغو شد.
این مقام ارشد ، دلیل این تصمیم را ظن دولت آلمان ‌به سوءاستفاده از هواپیماهای "ماهان ایر" برای مقاصد نظامی و جاسوسی توسط سپاه پاسداران ایران و برای انجام فعالیت‌های تروریستی عنوان کرده است. چند کشور عضو اتحادیه اروپا ایران را به جاسوسی یا برنامه‌ریزی برای انجام حملات تروریستی در اروپا متهم کرده‌اند.
مقام ارشد دولت آلمان که با رویترز گفتگو کرده ، تأکید کرده است که لغو مجوز پروازهای ماهان به آلمان به معنای اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران نیست.
پیش از رویترز روزنامه آلمانی "زود دویچه" ، شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR) ، نوشته بودند که اداره فدرال خطوط هوایی آلمان به زودی مجوز پرواز "ماهان ایر"به آلمان را لغو می‌کند.
ماهان ایر سه‌بار در هفته به دوسلدورف و یک‌بار نیز به مونیخ پرواز می‌کند. این شرکت هوایی از سال ۲۰۱۱ میلادی در فهرست شرکت‌های تحریم شده آمریکا قرار گرفته است. آمریکا سال‌هاست از هم‌پیمانان خود می‌خواهد ماهان ایر را تحریم کنند. گفته می‌شود حمید عرب نژاد ، رئیس شرکت هواپیمایی ماهان ، با سپاه پاسداران ایران رابطه‌ای تنگاتنگ دارد.
آمریکا این شرکت هواپیمایی را متهم کرده که با هواپیماهایش نفرهای جنگجو و همچنین سلاح و مهمات به سوریه منتقل کرده است. دولت آمریکا به همین دلیل شرکت ماهان را متهم کرده که در ایجاد درد و رنج شهروندان سوریه به شدت سهیم بوده است.
در ماه دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) روزنامه آلمانی "بیلد" گزارش داد دولت آلمان در نظر دارد جلوی فرود "خطوط هوایی تروریستی ملاها" در آلمان را بگیرد. اما شرکت هوایی ماهان در پاسخ اعلام کرد که این اخبار واقعی نیستند.
گفتنی است که این اقدام آلمان در ارتباط با تحریم‌های اتحادیه اروپا که از آغاز ژانویه علیه ایران برقرار شده‌اند نیست. برمبنای اطلاعات مقامات قضایی و اطلاعاتی اروپا دولت ایران به احتمال قریب به یقین در دو قتل در هلند دست داشته و انفجارهایی در پاریس و دانمارک را نیز برنامه‌ریزی کرده است.
گفته می‌شود در یکی از این موردها یکی از اعضای سفارت ایران در اتریش دست داشته که در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان دستگیر شد. با دستگیری این مرد ، دولت ایران نیز در تلافی این اقدام ، سفیر آلمان در تهران را فراخواند.
گفته می‌شود این دیپلمات ایرانی برنامه‌ریزی انفجار در مراسم یکی از گروه‌های اپوزیسیون ایران در پاریس را به عهده داشته است؛ مراسمی که در آن رودی جولیانی ، شهردار پیشین نیویورک ، و یکی از نزدیکان دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا نیز سخنرانی کرده بود.
دولت ایران همواره این ادعاها را رد کرده و آنها را توطئه‌های دشمنان این کشور خوانده است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دادگاهی در آلمان ممنوعیت پرواز ماهان‌ایر را تائید کرد ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ خودرو
دادگاه شهر لونه‌بورگ شکایت ماهان‌ایر علیه ممنوعیت نشستن و برخاستن هواپیماهای این شرکت در آلمان را ناوارد دانست. مجوز استفاده هواپیماهای ماهان‌ایر از ف...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF