فلاحت‌پیشه: روسیه اس ۳۰۰ را در حمله اسرائیل به سوریه غیرفعال کرد

فلاحت‌پیشه: روسیه اس ۳۰۰ را در حمله اسرائیل به سوریه غیرفعال کرد ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #ارتش، #اسلامی، #الله، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #ایرنا، #ترکیه، #حشمت‌الله_فلاحت‌پیشه، #حقوق_بشر، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فرانسه، #روسیه، #سوریه، #سپاه، #سیاست، #سیاست_خارجی، #فرانسه، #قدس، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_خارجه، #ژانویه

حشمت الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با ایرنا از روسیه انتقاد کرده است که در زمان حملات اسرائیل سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیرفعال می کند.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با ایرنا از روسیه انتقاد کرده است که در زمان حملات اسرائیل سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیرفعال می‌کند.

او گفته است که اگر سامانه اس ۳۰۰ روس‌ها به درستی عمل کند اسرائیل نمی‌تواند به راحتی حملاتی را در خاک سوریه انجام دهد.
به گفته این مقام ایرانی احتمالا "نوعی هماهنگی" بین حملات اسرائیل و پدافند هوایی روسیه که در سوریه مستقر است ، وجود دارد.
اسرائیل روز دوشنبه ۲۱ ژانویه به مواضع نیروهای ایرانی در سوریه حمله کرد. ارتش اسرائیل با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد که هدف از این حملات مواضع سپاه قدس در سوریه بوده است.
بعد از این حمله خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۲ نفر در جریان حملات هوایی اسرائیل به سوریه خبر داد. خبرگزاری آلمان هم تعداد کشته‌شدگان را در مجموع ۲۰ نفر اعلام کرده است.
فلاحت‌پیشه ولی در مصاحبه خود تاکید کرده است که به فاصله چند ساعت پس از یکی از این حملات در محل حاضر شده و از نزدیک این موضوع را پیگیری کرده است. او آماری را که اسرائیل اعلام کرده را تکذیب کرده و آن را "بلف" دانسته است.
این مقام ایرانی در رابطه با هدف اسرائیل از این حملات هم توضیح داد : « آنها (اسرائیلی‌ها) می‌خواهند ایران را وادار به یک سری واکنش‌ها کنند تا چالشی جدید در سوریه شکل بگیرد. »
دیدار فلاحت پیشه با وزیر خارجه ترکیه
نخستین بار است که یک مقام عالیرتبه ایرانی آن هم بعد از گذشت چهار روز از حملات هواپیماهای جنگی اسرائیل به سوریه آشکارا از "غیرفعال بودن سامانه روسی" و "هماهنگی اسرائیل با روسیه" انتقاد کرده است.
انتقادهای رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بعد از بازگشت او از ترکیه انجام گرفته است.
فلاحت‌پیشه در راس یک هیات پارلمانی از ترکیه دیدار کرده بود. او در این سفر کاری با مولود چاووش اوغلو ، وزیر خارجه ترکیه هم ملاقات کرده بود.
بعد از این دیدار بود که وزیر امور خارجه ترکیه در حساب توئیتر خود اعلام کرد که در دیدار با فلاحت‌پیشه و هیات همراه او مسائل دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بحث قرار داده‌اند. اما هنوز مشخص نیست که آنها درباره حملات اسرائیل به سوریه چه صحبت کرده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF