سرطان در آذربایجان‌غربی بیداد می‌کند

سرطان در آذربایجان‌غربی بیداد می‌کند ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ سلامت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آذربایجان‌غربی، #خبرآنلاین، #دانشگاه، #سرطان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاح مراکز ۴ گانه پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان در شهرهای مختلف از شرایط بغرنج بیماری سرطان در آذربایجان‌غربی خبرداد.
به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی ، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاح همزمان ٤مرکز تشخیص ، غربالگری و درمان سرپایی سرطان گفت: در سال های ٩٣ و ٩٤ تعداد ٩هزار و ٩٠٠ نفر فرد مبتلا به سرطان در استان تشخیص داده شده بود و هم‌اکنون استان آذربایجان‌غربی با توجه به شیوع مصرف سیگار رتبه اول شیوع سرطان ریه را در کشور دارد.
وی ادامه داد: ‌آذربایجان‌غربی رتبه نخست کشوری را در بخش سرطان سیستم عصبی مردان و رتبه دوم را در بخش زنان داراست ضمن اینکه شایعترین سرطان دربین زنان استان ، سرطان پستان است که در کشور رتبه دوازدهم را داریم.
وی تاکید کرد: سالانه حدود ۵ هزار نفر مبتلا به انواع سرطان در استان شناسایی می شوند بنابراین نیاز به ایجاد مراکز غربالگری دراین استان محروم و مرزی بصورت جدی مشاهده می شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نامه 4هزار پزشک به روحانی: سونامی سرطان قلیان را مهار کنید/ امضای مرند...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ سلامت
جامعه > سلامت - بیش از ۴ هزار متخصص پزشکی کشور برای مهار سونامی ‏سرطان (قلیان) از رئیس جمهور در خواست کردند تا بر اساس قوانین موجود ‏جلوی گسترش روز اف...ادامه مطلب»

از گسل شمال تهران بترسید؛ یک‌بار قیطریه را ویران کرد...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ سیاست
گسل شمال‌تهران؛ خطرناک‌ترین گسل پایتخت که ۳۲۰۰سال پیش تمدن قیطریه را هم نابود کرده‌است جامعه > شهری - استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی ز...ادامه مطلب»

خاص‌ترین عکس تهران که ۹۰ سال پیش گرفته شد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ تاریخ
عکس - ۹۰ سال پیش باغ ملی یا میدان مشق تهران هنوز پر از ساختمان‌های اداری نبود. این محوطه محل مشق نظام بود و تنها ساختمان بزرگ قزاقخانه و سر در میدان د...ادامه مطلب»

کارت اعتباری دوران هخامنشیان را ببینید/ ایران پیشتاز ابداعات مالی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ تاریخ
اقتصاد > بازار مالی - پادشاهان ایرانی در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان کارت های اعتباری را برای مقامات حکومتی خود طراحی کرده بودند که کار کارتهای اعتباری امروز را ان...ادامه مطلب»

زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلا...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ سیاست
زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلاسکو، غلط بوده است جامعه > شهری - استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی گفت: اگر ...ادامه مطلب»


EOF