هشدار ترامپ به اروپا درباره سازوکار ویژه مالی ایران

هشدار ترامپ به اروپا درباره سازوکار ویژه مالی ایران...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اتحادیه_اروپا، #ارتباط، #اروپا، #اروپایی، #اقتصاد_ایران، #ایالات_متحده، #ایران، #ایران_و_اروپا، #ایرانی، #برجام، #تام_کاتن، #تحریم، #ترامپ، #خبر، #دولت، #روسیه، #سوئیفت، #سیاست، #سیاست_خارجی، #فرانسه، #میزبانی، #چین، #کشورهای_عضو

خبرگزاری « آسوشیتدپرس » می‌گوید دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا ، درباره احتمال آغاز به کار ساز و کار ویژه مالی اتحادیه اروپا به رهبران اروپایی هشدار داده است.
این خبرگزاری به نقل از منابع خود در دولت آمریکا خبر داده است که رئیس جمهوری این کشور در این روزها با دقت تلاش‌های اروپا برای استقراریک کانال مالی و کمک به اقتصاد ایران را زیر نظر دارد.
یک مقام ارشد کاخ سفید که نخواسته است نامش فاش شود روز جمعه اعلام کرد در صورت ایجاد اخلال در روند تحریم‌های آمریکا ، این کشور تحریم‌های ثانویه‌ یکپارچه‌ای را اعمال خواهد کرد و افراد و موسسات خاطی را مسئول خواهد شمرد.
کاخ سفید بارها به شرکت‌های اروپایی که در ایران مشغول به کار هستند هشدار داده است که در صورت دور زدن تحریم‌های آمریکا « به شدت تنبیه و مجازات » خواهند شد.
با این حال کشورهای اروپایی با همراهی چین و روسیه ، دو کشور دیگر امضا کننده برجام ، در حال راه‌اندازی سازو کار ویژه مالی اتحادیه اروپا با ایران هستند.
تام کاتن ، سناتور آمریکایی ، در این‌باره گفت: « گزینه این است که آیا می‌خواهند با ایران تجارت کنند یا با ایالات متحده. امیدوارم که متحدین اروپایی‌مان هوشمندانه انتخاب کنند. »
مارک روبیو ، یک سناتور دیگر آمریکایی ، نیز در این خصوص گفت: « ما باید با تلاش‌ها برای ایجاد کانال‌های مالی خارجی که به ایران اجازه می‌دهد تا فشار حداکثری آمریکا را بی‌اثر کند مقابله کنیم ، به خصوص اینکه موارد استثناء انسان‌دوستانه پیش از این در قوانین مربوط به تحریم‌ها لحاظ شده‌اند. »
یک مشاور دولت ایالات متحده که خواسته است نامش پوشیده بماند به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است کاخ سفید بیم آن را دارد که کانال مالی بین ایران و اروپا در بلندمدت بتواند به عنوان جایگزینی برای کانال ارتباط مالی موسوم به سوئیفت درآید.
مسئولان شبکه مالی و بانکی سوئیفت پیش از این و در پی تحریم های آمریکا ، ارتباط بانک های ایرانی را با این شبکه قطع کرده اند.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از چند ماه درنگ درباره این ساز و کار مالی ویژه به نظر می رسد در هفته جاری این مکانیسم را با میزبانی فرانسه به اجرا بگذارند.
پس از تماس با یکی از مشاوران فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا ، متوجه شدیم که روز دوشنبه رونمایی از ساز و کار ویژه مالی اروپا نخواهد شد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

خروج آمریکا از برجام ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ تاریخ
در پی تلاش آمریکا برای خروج از برجام، ایالات متحده در روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ رسماً از برجام خارج شد. طرح جامع اقدام مشترک که به‌طور غیررسمی با عناوین مع...ادامه مطلب»


EOF