رئیس جمهوری عراق: ترامپ برای «رصد ایران» از داخل خاک ما از بغداد اجازه نگرفت

رئیس جمهوری عراق: ترامپ برای «رصد ایران» از داخل خاک ما از بغداد اجازه نگرفت ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایالات_متحده، #ایران، #برهم_صالح، #بغداد، #ترامپ، #دولت، #شفاف_سازی، #عراق، #واشنگتن

برهم صالح ، رئیس جمهوری عراق می گوید دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا برای « رصد ایران » از داخل خاک عراق از بغداد اجازه نگرفته است.
به گفته برهم صالح نیروهای آمریکایی در چارچوب توافقی بین واشنگتن و بغداد در عراق مستقر شده اند تا با « تروریسم » مبارزه کنند. رئیس جمهوری عراق این سخنان را روز دوشنبه در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد.
برهم صالح تاکید کرد که دولت عراق منتظر « شفاف سازی » در مورد تعداد نظامیان آمریکایی در کشورش و ماهیت ماموریت آنها است.
دونالد ترامپ روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه « سی بی اس » گفته بود حضور ایالات متحده در عراق برای « زیر نظر گرفتن ایران » مهم است.
رئیس جمهوری ایالات متحده در این مصاحبه از ایران به عنوان یک « مشکل واقعی » یاد کرد. او در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد در صورت لزوم از این پایگاه برای « حمله به ایران » استفاده کند ، گفت: « خیر ، می‌خواهم ایران را زیر نظر داشته باشم. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

مصالحه نادرشاه و دولت عثمانی...
donya-e-eqtesad.com 08/10/1746 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: در هشتم اكتبر سال 1746 دولت عثماني كه ارتش آن كشور در سال 1745 در منطقه «قارص» از ارتش ايران شكست خورده بود به نادرشاه پيشنهاد کر...ادامه مطلب»

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش
روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است. به گزارش گروه بین الملل...ادامه مطلب»

علی واعظ: اگر در ۱ سال آینده بین ایران و آمریکا جنگ نشود معجزه رخ داده...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ سیاست
علی واعظ می‌گوید اگر در یک سال آینده بین ایران و آمریکا درگیری نظامی رخ ندهد چیزی شبیه معجره خواهد بود. آقای واعظ در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز فارسی ...ادامه مطلب»


EOF