پاسخ ظریف به پیام توییتری ترامپ: چهل سال شکست آمریکا

پاسخ ظریف به پیام توییتری ترامپ: چهل سال شکست آمریکا ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #انقلاب، #انگلیسی، #ایالات_متحده، #ایران، #ایران_و_ایالات_متحده، #برجام، #بهمن، #ترامپ، #ترور، #جمهوری_اسلامی، #جواد_ظریف، #دولت، #سیاست، #فارسی، #مردم، #مردم_ایران، #وزیر، #وزیر_خارجه

محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه ایران با انتشار پیامی در حساب توییتری خود به پیام دونالد ترامپ درباره چهلمین سالگرد انقلاب بهمن ۱۳۵۷ پاسخ داد.
آقای ظریف در پیام خود نوشت: « چهل سال شکست در پذیرش این‌که ایرانیان هرگز به دوره تسلیم بازنخواهند گشت. در تطبیق سیاست آمریکا با واقعیت. چهل سال شکست در بی‌ثبات کردن ایران با خون و پول. »
آقای ظریف در این پیام از هشتگ #40YearsofFailure استفاده کرده است؛ هشتگی که نخستین بار از سوی مایک پمپئو ، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا استفاده شد.
دونالد ترامپ روز دوشنبه و در سالروز پیروزی انقلاب ضد سلطنتی ایران با انتشار پیامی به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشت: « ۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب #چهل_سال_شکست شده است. مردم ایران که مدتهاست در رنجند شایسته آینده روشن تری هستند. »
مناسبات ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان خروج یکجانبه دولت ترامپ از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ، به شدت متشنج شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

ظریف سخنان پمپئو را «خیالبافی بی حساب و کتاب» خواند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ سیاست
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران سخنان مایک پمیئو همتای آمریکایی‌اش را «بی حساب و کتاب و خارج از نزاکت و منطق» توصیف کرد و این سخنان را «نشاندهند...ادامه مطلب»


EOF