پرونده مناقصه «ایرانسل»؛ سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران بازداشت شد 5

پرونده مناقصه «ایرانسل»؛ سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران بازداشت شد 5 ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آفریقای_جنوبی، #ام_تی_ان، #ایران، #ایرانسل، #تلفن_همراه، #خبر، #دلار، #سفیر، #واشنگتن، #پیشین، #یوسف_سالوجی

وسف سالوجی ، سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران روز پنجشنبه به اتهام فساد مالی بازداشت شد.
بنا به اعلام پلیس آفریقای جنوبی اتهام فساد مالی یوسف سالوجی به پرونده مناقصه « ایرانسل » مربوط می شود که شرکت مخابراتی « ام تی ان » در ایران برنده شده بود.
سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران متهم است که برای لغو یا تسهیل لغو اعلام شرکت مخابراتی « ترک سل » به عنوان برنده مناقصه « ایرانسل » رقمی معادل یکصد هزار دلار رشوه دریافت کرده است.
ارزش قرارداد ۱۵ ساله ای که با برنده مناقصه در ایران بسته شد ، نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار بود. بنا به اعلام پلیس آفریقای جنوبی شرکت « ام تی ان » در حالی برنده مناقصه شد که در ابتدا این مناقصه را به « ترک سل » باخته بود.
با اعلام خبر بازداشت یوسف سالوجی ارزش سهام شرکت « ام تی ان » سقوط کرد. این شرکت تاکنون به اعلام خبر بازداشت سالوجی واکنش نشان نداده است.
مناقصه ای که « ام تی ان » در آن برنده شد مربوط به « ایرانسل » ، اپراتور خصوصی تلفن همراه در ایران می شد.
شرکت « ترک سل » پیش از این به دادگاهی در واشنگتن علیه « ام تی ان » به دلیل پرداخت رشوه به ایران شکایت کرده بود
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سوغات سلطان قابوس برای تهران چیست؟...
khabareno.com ۱۳۹۲/۰۶/۰۳ اخبار
نسرین وزیری: از آنجا که متناسب با شان مهمان، به استقبال او می​روند، انتظار می​رود که محمدجواد ظریف به پیشواز سلطان قابوس برود، بویژه آنکه بر اساس برخی...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF