آیت‌الله مکارم شیرازی: باید غذاها را کاهش داد و بیشتر آنها را بجویم

آیت‌الله مکارم شیرازی: باید غذاها را کاهش داد و بیشتر آنها را بجویم ...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #استاد، #استرس، #ایران، #تسنیم، #تغذیه، #حیوانات، #دولت، #مرجع، #مردم، #مردم_ایران، #مکارم_شیرازی، #نوروز

مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم و دولت در این ایام تشریفات را کم کنند و به‌جای آن به‌فکر خانواده‌هایی که در فشار مضاعف هستند باشند.
به گزارش تسنیم ، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد ، با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) و اهمیت توجه به سلامتی و تندرستی اظهار داشت: اگر عافیت نباشد انسان نمی‌تواند کاری اعم از کارهای دنیوی و اخروی انجام دهد.
وی با بیان اینکه نعمت سلامتی از نعمات بسیار مهم خداوند است ، ابراز کرد: انسان تا زمانی که سالم بوده قدردان آن نیست و با توجه به بیماری‌های عجیبی که این روزها به‌وجود آمده این نعمت بیش‌ازپیش بااهمیت‌تر شده است.
مرجع تقلید شیعیان معده را مرکز بیماری‌ها دانست و افزود: در اخبار شنیده شد که یک‌چهارم مردم ایران اضافه‌وزن دارند که این موضوع بیشتر به‌خاطر غذاهای اضافی است و باید غذاها را کاهش داد و بیشتر آنها را بجویم.
وی استفاده از سبزیجات را بهتر از استفاده از گوشت حیوانات برشمرد و گفت: اگر در جوانی رعایت تغذیه نکنیم در مسنی با مشکل روبه‌رو می‌شویم ، این داروهای شیمیایی شاید مقطعی خوب باشد ولی عوارضی هم دارد.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه 90 درصد دلایل بیماری‌ها استرس است ، ادامه داد: ناراحتی‌های روحی و فکری سبب کاهش عمر می‌شود و کسانی که توکل به خداوند داشته‌اند بیشتر عمر کرده‌اند و توکل به خداوند تنها خلاصه به قیامت نمی‌شود و در این دنیا هم بسیار مهم است.
وی با تأکید بر در پیش بودن ایام نوروز و سال جدید ، در توصیه به مردم خاطرنشان کرد: در این ایام به‌فکر خانواده‌های محروم و فقرا باشید و با کاهش هزینه می‌توان به مردمی که در فشار بوده کمک کرد.
آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: مردم و دولت در این ایام تشریفات را کم کنند و به‌جای آن به‌فکر خانواده‌هایی که در فشار مضاعف هستند باشند.
وی در توصیه به رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی کاهش حجم سفرهای خارجی در ایام نوروز تصریح کرد: هزینه‌های زیادی در این ایام برای سفرهای خارجی می‌شود که رسانه‌ها می‌توانند مردم را به سفرهای داخلی ترغیب کنند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آیت الله مکارم شیرازی: دولت در مسیر حل آبرومندانه مسئله هسته ای است/ ی...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۳/۱۶ سیاست
بانک مرکزی دوره سابق، عواملی که آمار را منفی می کرد، از سبد کالاهای بررسی شده کنار می گذاشت و آمار دروغین به مردم می داد. آیت الله مکارم شیرازی: دولت ...ادامه مطلب»

خودتان ببیند و قضاوت کنید خلاصه سند 2030 را اینجا بخوانید/ آنچه دلواپس...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ اخبار
آنها مدعی بودند که در سند 2030 آموزش خودارضایی و همجنسگرایی در مدارس الزامی خواهد شد این در حالی است که حتی یک بار هم در سند، این کلمات نیامده است عص...ادامه مطلب»

پیرزنی‌ که‌ طومار 500 ساله زاینده‌رود را درهم‌ پیچید...
webzine.mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ تاریخ
وقتی 512 سال پیش شیخ بهایی داشت با دقت هرچه‌تمام‌تر برای تقسیم آب زاینده‌رود طومار می‌نوشت، شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کرد که روزی، با تقاضای یک پیرزن، ...ادامه مطلب»

چهار شنبه سوری مبارك ...
roozenoo.blogspot.com ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ فرهنگ
چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود. در شاهنامهٔ فردوسی اشاره‌هایی درباره بزم چهارشنبه‌ای...ادامه مطلب»


EOF