گروه ویژه اقدام مالی چهار ماه دیگر به ایران مهلت داد

گروه ویژه اقدام مالی چهار ماه دیگر به ایران مهلت داد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ارتباط، #استانداردهای_جهانی، #ایران، #جهانی، #شورای_نگهبان، #مجلس، #مجمع، #پاریس، #کارگروه

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تا ماه ژوئن به ایران برای تصویب قوانین این سازمان مهلت داد.
این سازمان از ایران خواسته است تا چهار ماه دیگر اصلاحات مورد نیاز برای همسویی با استانداردهای جهانی در زمینه مبارزه با پول شویی و حمایت مالی از تروریسم را انجام دهد.
سازمان « اف ای تی اف » که مقر آن در پاریس است ماه اکتبر گذشته به ایران تا ماه فوریه برای انجام اصلاحات مورد نظر این سازمان مهلت داده بود.
گروه ویژه اقدام مالی در جلسه این هفته خود به این نتیجه رسیده است که ایران هنوز « برخی موارد » برای رعایت معیارهای این سازمان را « کامل » نکرده است.
در بیانیه گروه ویژه اقدام مالی آمده است: « اگر ایران تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ قوانین باقی مانده در راستای رعایت معیارهای "اف ای تی اف" را به اجرا نگذارد آن گاه گروه ویژه اقدام مالی خواستار افزایش بررسی و نظارت شاخه ها و زیر مجموعه های نهادهای مالی مستقر در ایران خواهد شد. »
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: « ایران تا تکمیل برنامه اقدام ، در بیانیه عمومی FATF باقی خواهد ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای رسیدگی به نواقص مشخص شده در ارتباط با تامین مالی مبارزه با تروریسم در برنامه اقدام را اجرا نکند ، همچنان نگرانی FATF نسبت به ریسک تامین مالی تروریستی ناشی از ایران و تهدیدی که این کار برای سیستم مالی بین الملل ایجاد خواهد کرد ، ادامه خواهد داشت. »
از ایران برای شرکت در نشست گروه ویژه اقدام مالی در پاریس دعوت نشده بود.
گفتنی است این کارگروه ، ایران را به صورت موقت از حضور در لیست سیاه خود معلق کرده است. این سازمان چندین بار به ایران فرصت داده تا اقدامات مد نظر این گروه در کشور اجرایی شود.
پس از بن بست حاصل شده میان مجلس و شورای نگهبان ، این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است اما در آن مجمع هم هنوز به نتیجه نرسیده است و چندین بار رسیدگی این موضوع به تعویق افتاده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

فرا رسیدن مهلت گروه ویژه اقدام مالی به ایران؛ وضعیت نامعلوم ۲ لایحه ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ اقتصاد
در حالی که مهلت چهارماهه گروه ویژه اقدام مالی (موسوم به FATF) به ایران برای تصویب چهارلایحه مبارزه با پولشویی و تروریسم به پایان رسیده است، نمایندگان ...ادامه مطلب»

رییس جمهوری در گفت وگوی مشترک با سه رسانه فرانسوی: آمریکا می داند که ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ اخبار
متاسفانه حوادثی بسیار تلخ رخ داده است. از جمله اعدام یک روحانی و عالم بزرگ که این برخلاف مقررات و قوانین و نیز اقدامی ضد اسلامی و ضدانسانی است. یک عال...ادامه مطلب»

حسن روحانی: به مذاکرات بدبین نیستم/دیدار با اوباما مسئله ای فرعی است/ه...
entekhab.ir ۱۳۹۲/۰۵/۱۸ اخبار
نشست‌ خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در ساختمان شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری آغاز شد. به گزارش سروی...ادامه مطلب»

دستگیری 4 مظنون اسیدپاشی در اصفهان/ تدابیر وزارت کشور در آستانه محرم ...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ اخبار
معاون وزیر کشور: دستگیری 4 مظنون اسیدپاشی در اصفهان/ تدابیر وزارت کشور در آستانه محرم افزایش 30 درصدی طرحهای سالم سازی سواحل شمال کشور، افزایش صد درصد...ادامه مطلب»


EOF