"یوز" ایرانی به مرحله تولید پایلوت رسید

"یوز" ایرانی به مرحله تولید پایلوت رسید ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ خودرو

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آسیا، #آلودگی، #آمریکای_جنوبی، #ایرانی، #ایسنا، #جهانی، #خلیج_فارس، #خودرو، #خودروساز، #خودروسازی، #دانشگاه، #دانشگاه_آزاد، #طراحی، #فارس، #فرمان، #قالب، #قزوین، #مدیر_عامل

موتور سیکلت چهار چرخ تمام برقی توسط یک شرکت دانش‌بنیان و در قالب طرح کلان ملی فناوری و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله تولید پایلوت رسید.
به گزارش ایسنا ، حسین زیارتی ، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره طراحی این موتورسیکلت برقی گفت: طراحی موتور سیکلت چهارچرخ برقی "یوز" از سال ۹۴ شروع شده و با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی در حال حاضر به فاز تولید پایلوت رسیده است.
وی به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان راهگشای تولید این محصول دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه محصول موتور سیکلت چهارچرخ در آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی تعریف نشده بود ، امکان پلاک‌گذاری برای این محصول وجود نداشت؛ اما با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مذاکرات این نهاد با نهادهای مرتبط مشکل اخذ استانداردها و پلاک‌گذاری مرتفع شد.
تولید ۱۰۰ یوز ایرانی تا نیمه سال آینده
زیارتی با اشاره به این موضوع که ۱۰۰ دستگاه از این موتور سیکلت در فاز پایلوت در حال تولید است ، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما تولید آزمایشی موتور سیکلت چهارچرخ برقی را در برنامه داریم که تا نیمه اول سال آینده انجام و تا پایان سال ۹۸ مراحل ارزیابی نهایی و تعیین قیمت تمام شده اجرایی می‌شود.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره مزیت‌های موتور چهارچرخ برقی ، اظهار کرد: کم حجم بودن و ابعاد کوچک این موتور ، کاهش آلودگی در کلانشهرها ، تسهیل در رانندگی ، کاهش خطر رانندگی و پایداری این موتورسیکلت برقی از جمله مزایای این موتورسیکلت‌های تمام برقی است که در صورت تولید به مصرف‌کنندگان آن بسیار کمک می‌کند.
چندگام مانده تا تولید انبوه یوز ایرانی
وی ضمن اشاره به استقبال خودروسازان داخلی از تولید این موتورسیکلت چهارچرخ برقی گفت: بسیاری از خودروسازان و متقاضیان همکاری برای تولید انبوه این محصول دانش‌بنیان برای مذاکره آمدند ، اما ما تا اتمام مرحله تولید پایلوت باید صبر کنیم.
زیارتی درباره فروش و عرضه این محصول دانش‌بنیان به سایر کشورها ، گفت: مذاکراتی با چند کشور در آمریکای جنوبی ، شمال آسیا و خلیج فارس انجام داده‌ایم تا پس از تولید انبوه این محصول را در بازارهای جهانی ارائه کنیم.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان همچنین درباره مشخصات فنی این محصول دانش‌بنیان اظهار کرد: با توجه به اینکه کلاس موتور سیکلت‌های برقی با توجه به توان قوای محرکه برق دسته‌بندی می‌شوند که این موتور سیکلت تولید شده در زیرگروه محصول ما باید دارای بیشترین کارایی حداکثر ۱۵ وات توان موتور و بدون وزن یک باتری ، وزن دستگاه باید کمتر از ۴۰۰ کیلوگرم باشد.
وی با اشاره به نقش جدید این موتورسیکلت‌های چهارچرخی در روند خودروسازی در آینده بیان کرد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروساز و استارتاپ ها روی این محصول کار کرده‌اند ، ولی ما برای تولید روی طراحی تک تک قطعات از جمله قطعات مکانیکی مانند سیستم ترمز ، فرمان و مواردی از این قبیل از طراحی محققان ایرانی برخوردار بودیم که قابل توسعه است تا محصول جدیدتری از همین پلت فرم طراحی شود.
صفر تا صد طراحی و تولید موتور سیکلت برقی
زیارتی خاطرنشان کرد: مشخصات فنی و کیفیتی موتورسیکلت چهارچرخ برقی با نمونه خارجی برابری می‌کند و تمام سعی متخصصان داخلی بر این است که طراحی و تولید این محصولات را به‌روز و توسعه یافته کنند.
وی با اشاره به این موضوع که این شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد قزوین مستقر است و از امکانات و ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه استفاده می‌کند ، گفت: به صورت مستقیم حدود ۲۰ نفر از متخصصان و جوانان روی تولید این محصول دانش‌بنیان کار می‌کنند اما به صورت غیر مستقیم و با استفاده از نیروی انسانی موجود در دانشگاه آزاد قزوین بر روی این پروژه خیلی از نیروها در تولید این محصول همکاری کرده‌اند.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان همچنین با اشاره به این موضوع که سهامداران این شرکت جوانان هستند ، گفت: تیم متخصصانی که بر روی تولید و طراحی این محصول کار کرده‌اند ، همه دانشجویانی بوده‌اند که از دوران دانشجویی در حوزه خودرو فعالیت داشته‌اند و با مراحل توسعه خودرو آشنا بودند و نمونه‌سازی محصول را انجام داده بودند.
دبیر رقیه‌السادات حسینی

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آغاز شماره‌گذاری خودروهای «سبز»؛ خودروهای برقی ایرانی در مسیر کاربردی...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ خودرو
موضوع طراحی، ساخت و کاربردی کردن خودروهای برقی یکی از موضوعات مورد بحث در آخرین مناظره کاندیدهای ریاست جمهوری بوده که با تلاش‌های صورت‌گرفته، طراحی و ...ادامه مطلب»

شاسی بلند جدید ایران : مشخصات جک s2 محصول جدید کرمان خودرو ...
news.mashingardi.com ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ خودرو
جک s2 محصولی جدید و کراس اور است که به تازگی توسط کرمان خودرو وارد کشور شده است . برای آشنایی بیشتر با این خودرو با ماشین گردی همراه شوید . عکس جک s2 ...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»


EOF